V stredu 13. novembra popoludní otriasla celým Slovenskom obrovská dopravná nehoda. Pri zrážke prímestského autobusu, ktorý viezol cestujúcich z Nitry do Jelenca s nákladným autom zahynulo 12 osôb, z toho 5 bolo študentov, ktorí sa vracali domov zo školy.

Pri tragédii sa množstvo ľudí zranilo a len zázrakom vyviazli živí. Autobus práve išiel po zlatomoravskej ceste, keď mu do cesty vošlo nákladné vozidlo. Jeho vodič nezvládol riadenie a pri schádzaní z kopca mal náves trafiť autobus, ktorý skončil v priekope. Vodič autobusu bol skúsený a vlani získal vyznamenanie za odjazdených 2,5 milióna kilometrov za volantom autobusa bez nehody. Možno aj vďaka tomu bola jeho reakcia pohotová a snažil sa vyhnúť nákladiaku.

Aj napriek tomu ale vyhaslo 12 ľudských životov a zranení nikdy nezabudnú na minúty hrôzy, ktoré v osudný deň zažili. Podľa odborníka práve vodičovi autobusu môžu tí, ktorí prežili, ďakovať za svoje životy, pretože celú zrážku zmiernil. Na povrch sa vynára množstvo ľudských príbehov, ktoré streda 13. novembra navždy ťažko zmenila.

17-ročný Andreas

Ako prvý z havarovaného autobusu vyšiel 17-ročný Andreas, ktorý študuje na Strednej odbornej škole techniky a služieb v Nitre. Okrem neho v autobuse z tejto školy boli ďalší siedmi študenti. Štyria neprežili. Andreas mal šťastie, vyviazol s ranou nad okom, ktorú mu museli zašívať. Na tento deň nikdy nezabudne a vtedy sa znovu narodil.

8-ročný Števko

Medzi tými, pri ktorých stáli všetci anjeli svätí bol aj malý Števko. V autobuse cestoval so svojou babkou. Obaja nehodu prežili a už ich prepustili aj z nemocnice. Keď sa chlapcova teta dozvedela o nehode, premkol ju veľký strach, pretože vedela, že týmto spojom zvykne cestovať aj jej sestra s deťmi. Našťastie v osudný deň sa tak nestalo. Avšak v autobuse bola jej mama a synovec Števko. Tí sedeli takmer vzadu. Podľa jej slov bolo chlapcove oblečenie nasiaknuté naftou.

15-ročný Sebastián bojuje o život

Všetkým, ktorí počas tejto hroznej nehody prišli o svojich blízkych vyjadrujeme úprimnú sústrasť a zraneným skoré uzdravenie. Obzvlášť 15-ročnému Sebastiánovi, ktorý prišiel do nemocnice s najvážnejšími zraneniami a momentálne bojuje o život.

Zdroj: cas.sk | Foto: pixabay.com