Jarné obdobie neprináša len pekné počasie, ale mnohokrát aj starosti. Všetko síce kvitne a vonia, ale toto všetko so sebou prináša rôzne choroby, väčšinou v podobe alergií, ktoré nielen dospelým, ale čoraz častejšie aj deťom znepríjemňujú život.

 

Mnoho lekárov dlhodobo verilo, že deti mladšie ako 2 roky nemôžu podľahnúť alergií, pretože ich imunitný systém nebol dostatočne rozvinutý. Alergie sa vyskytujú vtedy, keď imunitný systém rozpoznáva látky – ako napríklad peľ. Ale teraz vieme, že to nie je pravda. Dieťa môže mať alergickú reakciu na takmer čokoľvek vrátane prachu, plesní, psíkov alebo dokonca určitých potravín.

Na druhej strane, sezónne alergie (na veci ako peľ alebo tráva) majú tendenciu sa prejaviť neskôr, pretože treba najmenej jednu sezónu alergií na imunitný systém dieťaťa, aby sa “naučil” byť alergický na ne. V závislosti od toho, kedy sa vaše dieťa narodilo, pravdepodobne nezaznamenáte sezónne alergie skôr ako 12 až 15 mesiacov.

alergické pole, čo patrí do alergie
Symptómy alergií u bábätka a malých detí zahŕňajú závraty s čírym hlienom, svrbivými, vodnatými očami, kýchaním, žihľavkami a tmavými kruhmi pod očami. Ak máte podozrenie, že vaše dieťa má alergiu, poraďte sa so svojím pediatrom. Ak má vaše dieťa diagnostikovanú alergiu, lekár vám môže odporučiť, aby ste navštívili odborníka – alergológa, ale väčšina pediatrov môže dobre zvládnuť mierne až stredne závažné alergie s antihistaminikami.

Zdroj: parents.com | Foto: pixabay.com

Hľadáte prácu? Skúste www.NovyJob.sk

Potrebujete nejakú službu? Skúste www.Sluzbomat.sk