AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:

Možnosť otehotnieť si spájame s menštruačným cyklom. Práve nástup prvej menarché sa v rôznych národoch bralo za dôkaz, že dospievajúce dievča sa môže stať matkou. Teda, aspoň fyzicky. O psychickej pripravenosti na túto neľahkú úlohu môžeme polemizovať. Príroda však niekedy obíde svoje vlastné zákony a stane sa to, že aj dieťa porodí dieťa. Najmladšou mamičkou na svete, ktorej tehotenstvo sa podarilo lekársky zdokumentovať, je Lina Medina z Peru. Jej tehotenstvo však bolo smutné a plné otáznikov.

Lina Medina otehotnela ako 5 ročná. Dobre vidíte. Otehotnela v čase, v ktorom je biologicky nemožné otehotnieť, no predsa sa jej to “podarilo.” Ani jej matka neverila, že jej malé dievčatko môže byť v druhom stave. Lina mala 5 rokov a 7 mesiacov, keď ju matka zobrala k lekárovi s tým, že sa jej neúmerne zväčšuje žalúdok. Doktor sa najprv domnieval, že dievčatko má nádor, no to, že je v druhom stave, bolo obrovským šokom pre všetkých.

Najmladšia mamička na svete

14. mája 1939 sa Lina stala matkou chlapčeka Geralda. Počas pôrodu sa lekár obával o jej zdravie. Nemala vyvinutú panvu a preto fyziologický pôrod vôbec neprichádzal do úvahy. Nakoniec musela Lina porodiť sekciou. Pri sekcii lekári spozorovali, že dievčatko má dozreté vaječníky a v skorom veku je fyziologicky pohlavne dospelá.

Absurdná zhoda okolností “predčasnej puberty,” pohlavného zneužitia a prebiehajúcej ovulácie viedlo k tomu, že sa dievčatko stalo najmladšou známou mamičkou na svete. Síce Linin otec bol obvinený zo sexuálneho zneužitia svojej dcéry, kvôli nedostatku dôkazom nebol vynesený rozsudok. Tak otcovstvo malého Geralda ostalo veľkým otáznikom.

Keď bol Gerald malý, myslel si, že Lina je jeho staršia sestra, no pravdu sa predsa len dozvedel, keď mal 10 rokov. Zomrel ako 40-ročný na rakovinu kostnej drene. Jeho matka Lina však stále žije a drží tak rekord najmladšej známej mamičky na svete. Dočkala sa však aj druhého dieťaťa. S manželom Raulom, ktorého si našla v dospelosti, mala druhého syna.

Video s fotografiami najmladšej mamičky sveta si môžete pozrieť TU

Zdroj: redbookmag.com | Foto: YouTube.com, Pixabay.com