AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:

Existujú aj dobré svokry. Vďaka Bohu za ne! Veľa mamičiek z nás však má inú skúsenosť. Napriek tomu, že dva dni pred jej návštevou upratujeme ako šialené a nezabudneme vyleštiť aj vešiak na kabáty v predsieni, sme podľa jej mienky neschopné.

 

Prišla a zanechala spúšť

„Keď odišla, rozplakala som sa ako malé decko,“ spomína Julka. „Začalo to nevinne. Prišla ku mne na návštevu aj so synom.“  Pýtate sa, že kto? Jej najlepšia kamarátka predsa! „Vytiahla som nejaké čipsy a deň predtým sme s dcérou piekli škoricové keksy. Jeden vzala do ruky, prezrela ho a zahlásila, že hádam bude lepšie chutiť ako vyzerá.“ A už sa to viezlo. Počas dvoch hodín Julka viackrát počula, aká je neschopná. Pretože jej najlepšia kamoška napiekla tie isté keksy, ale vyzerali omnoho lepšie. Pretože nevysáva každý deň a nepečie domáci chlieb z kvásku, ktorý sama založila. A najmä, nezvláda výchovu detí tak perfektne ako ona. „Mám ju rada, poznáme sa predsa od detstva! Ale je fakt, že odkedy má dieťa, zmenila sa. Cvičí, vyrába aktivitky pre dieťa, kojí, látkuje a pečie z kvásku. Je to jej vec. Ale to, že tak nerobím aj ja, neznamená, že som neschopná! Myslela som si, že sme na jednej lodi. Ale ona mi vôbec nerozumie!“ rozčuľuje sa Julka.

Podľa seba súdim teba

Julka každú sobotu sedí v školských laviciach a snaží sa dokončiť vysokoškolské vzdelanie. Sobotné povinnosti si preto musí rozdeliť do dní v priebehu týždňa a ešte si navyše nájsť čas na písanie seminárnych prác a projektov. Do fitka nemá kedy ísť a je vďačná za chlieb z obchodu. Ani jej manžel nepracuje do štvrtej ako ten Laurin. Domov sa pred siedmou nevráti. Toto všetko treba brať do úvahy nielen pri Julke, ale pri každej kamarátke, s ktoru sa chceme porovnávať.

Prečo to Laura spravila?

Nemyslela to vraj zle. „Nevedela som, že to Júliu tak naštve. Snažila som sa jej len ukázať, kde by mohla pridať. Kto iný by jej mal ukázať miesta, kde sa to dá, ak nie jej najlepšia kamoška?“ Milá Laura, nemusíš sa báť. Na to máme predsa svokry!

Foto: pixabay.com