Rodičia si často lámu hlavu nad tým, aké meno bude vhodné pre ich dieťa. Každé má svoj význam a zvláštnu symboliku, preto je dobré vedieť, čo znamená v prenesenom zmysle vami vybraté meno. Vybrali sme pre vás 9 mien, ktoré sa používajú aj u nás a ukrývajú v sebe obrovskú moc! Zistite akú silu má jednotlivé meno a inšpirujte sa.

Marcela

Z latinského pôvodu, toto meno znamená “malá bojovníčka”. Dieťatko obdarené týmto pomenovaním je cieľavedomé, spoľahlivé a vždy si ide za svojim. Dosiahne zrealizovanie svojich cieľov, no nie je to pre ňu až také ľahké. Ona sa tým samozrejme prebojuje a ak nadobudne pocit, že všetko zvláda doma aj v práci, cíti sa byť šťastná. Nesie so sebou veľkú zodpovednosť, pretože sa nestará len o seba ale aj druhých, je veľmi láskavá a citlivá.

Edmund

Z anglického pôvodu znamená toto meno “mocný ochranca”, dokonca má aj kráľovský pôvod. Ak ste milovníčkou vznešenosti, toto pomenovanie je pre vášho syna ako stvorené. Dieťa obdarené týmto netradičným menom má úžasné vlastnosti. Vie sa postarať o rodinu, ktorá je preňho prvoradá, všetko zvláda s prehľadom a čo si zaumieni, to aj dosiahne.

Bernadeta

Preklad tohto mena je “silný medveď” a má aj osobné číslo 3, čo znamená schopnosti. Dievčatko obdarené týmto pomenovaním je veľmi tvrdé, preto by ste jej mali prejavovať viac lásky a nežnosti, no nie ju príliš rozmaznávať. Vďaka jej povahe si pevne stojí za svojimi názormi, v práci sa jej darí a všetko do čoho sa pustí, jej 100% vyjde.

Oliver

Toto meno má latinský pôvod a význam je “pestovateľ olív”. Možno si teraz hovoríte, čo to je za význam a prečo by ste mali dávať synovi meno spojené so zberom olív. No títo muži majú osobné číslo 4, čo znamená silu. Vedia sa vždy rýchlo rozmyslieť v krátkom čase. Ich veľkou prednosťou je inteligencia. Vždy stoja nohami pevne na zemi a nelietajú v oblakoch.

Albert

Máme tu znovu vznešené až kráľovské meno, ktoré kedysi nosili mocní velikáni. Toto meno je výnimočné, má germánsky pôvod a znamená “vznešený”. Ich vlastnosťou je tvrdohlavosť a náladovosť. Raz sú takí, potom onakí, no v podstate ide o silné osobnosti, ktoré sú rozhodné a dosahujú vysoké ciele.

Isa

U nás sa toto meno používa ako Izabela, ktoré je dosť obľúbené v dnešnej dobe. Často ich oslovujete zdrobneninami či skratkami a práve táto skrátená forma má význam sily. Dievčatko s týmto menom je šarmantné, nadané, cieľavedomé a plné optimizmu, ktorým dokáže ovplyvniť aj ostatných ľudí. Občas sa jej stáva, že nevyužije všetok svoj čas, nakoľko veľmi rada o všetkom dlho premýšľa a hľadá rôzne riešenia.

Ajax

Toto meno pochádza z gréckej mytológie a znamená “bojovník”. Čo viac k tomu dodať, toto meno je vhodné pre každého chlapca, ktorý by mal byť silný, odhodlaný a tiež by sa mal vedieť sám rozhodnúť, čo je preňho najlepšie.

Emeric

Obľúbené meno najmä vo Francúzku, pochádza z kráľovských čias a jeho význam je “moc”. U nás sa používa vo verzii Imrich, ktorý má germánsky pôvod a znamená “pracovitý vládca”. Má dar citlivosti, spravodlivosti a neznáša, ak sa niekto nespráva voči nemu férovo.

Nikola

Toto meno je francúzskeho pôvodu a znamená “víťazstvo”. Tiež má osobné číslo 4, teda silu, podobne ako chlapčenské meno Oliver. Dieťa s týmto menom je silná osobnosť, ktorá je vždy bojovo naladená a nebojí sa žiadnej výzvy. Sú statočné, odvážne, inteligentné a snažia sa vždy dobiť svoj cieľ.

 

Zdroj: najmama.sk | Foto: pexels.com

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Rurinka P.
Som taká, že rada píšem o všetkom, čo ma zaujme. Celkovo sa zaujímam, čo sa kde deje a najviac milujem príbehy zo života a tiež rôzne zaujímavosti. Milujem hudbu, módu, cestovanie, deti, tanec.Som empatická, citlivka ale s tým sa moc nechválim :D ale tiež som niekedy zbrklá a všetko by som chcela hneď. Rada skúšam nové veci a žiadnym výzvam sa nebránim. Dúfam, že si na mňa zvyknete a budú sa Vám moje články páčiť :)