Každá mamička na svoj pôrod alebo pôrody spomína inak. Jedna s bolesťou, iná s radosťou a ďalšia aj so smiechom. Ani na pôrodnej sále sa niekedy nevyhneme vtipným situáciám alebo dokonca trapasom. Tie sú ale zárukou toho, že na daný pôrod nezabudneme nikdy!

 

Mamičky si pospomínali, aké trapasy si zažili na pôrodnej sále a úprimne sa zverili so svojimi vtipnými zážitkami. Smiať sa či plakať? V každom prípade berme všetko tak, ako to sám život prináša a bude sa nám žiť ľahšie.

Keď klystír nestačí

“Absolvovala som klystír ako pri minulom pôrode a nikdy by ma nenapadlo ho odmietať, ale bohužiaľ to nestačilo. Keď sa išlo do finále a pôrodná asistentka natočila hlavičku dieťaťa, dostalo sa von väčšie množstvo stolice, myslela som, že sa prepadnem a začala som plakať a prosila muža, aby išiel preč. Povedal, aby som nebláznila, pôrodná asistentka všetko upratala a utešovala ma. Ale naozaj som z toho bola zúfalá.”

Keď plodová voda odtečie na verejnosti

“Týždeň pred termínom som sa s mužom a staršími deťmi vo veku 3 a 5 rokov vydala na výlet MHD do miestneho dinoparku. A tam uprostred davu, priamo pod hlavou tyranosaura mi praskla plodová voda, úplne bez varovania. Trojročná dcérka začala okamžite vykrikovať, že sa maminka pocikala – a pravda, že som si tým sama nebola istá, pretože ni nikdy predtým voda nepraskla. Odmietla som ísť takto zneúctená domov, poslala som tam len manžela s mladšou dcérou a v parku s tou staršou v kúte čakala na odvoz. Syn sa narodil ešte v ten večer.”

Keď je pri pôrode kamarát vášho syna

“Som celkom stará matka a druhý raz som rodila, keď som mala 44 rokov. Ukázalo sa, že v pôrodnici slúži aj syn jednej mojej kamarátky. Odmalička sa kamarátil s mojim prvorodeným synom. Pri mojom pôrode bol ako medik – to som naozaj nechcela a trúfam si povedať, že moc príjemné to nebolo ani jemu. Vidieť mamu kamaráta s nohami na koze.”

Keď váš manžel pri pôrode odpadne

“Chcela som mať svojho muža pri pôrode. Ale od začiatku bolo jasné, že šťastný z toho nie je. Bol viditeľne nervózny a bledý. Keď sme sa presúvali na sálu, už sa skoro klepal a keď mi napichli kanylu, zložil sa a omdlel. Asistentka nevedela, o koho sa starať skôr. Muž sa síce za chvíľu prebral, ale bolo jasné, že pri pôrode nebude.”

Zdroj: maminka.cz | Foto: depositphoto.com