detské oblečenie

Pomaly sa k nám blíži jeseň. Letnú “kolekciu” odpratávame do skríň a zisťujeme, že naše ratolesti počas leta stihli vyrásť z dlhých nohavíc a že sú im malé topánky. Budú potrebovať jesennú bundu, nohavice do dažďa, gumáky a hodili by sa aj tričká s dlhým rukávom a nejaký ten svetrík. Keď to takto zhrnieme v celku, vyzerá to, že bude treba siahnuť hlbšie do peňaženky. Ale nemusí to byť tak. Záchranou každej mamičky sa môže stať jesenná burza šatstva.

Takmer v každom slovenskom meste v jarnej a jesennej sezóne býva zvykom zorganizovať burzu noseného šatstva. Funguje to tak, že materské centrá či iné združenia si zoberú takúto akciu pod patronát. Informovať o nej, vás budú plagáty alebo inzeráty v novinách či na webových stránkach.

 
Ešte pred otvorením dvier “nákupným maniačkam v roli mamičiek” prídu na rad tie mamičky, ktoré chcú oblečenie predávať. Všetky kúsky v dobrom stave označia podľa inštrukcii organizátorov príslušným kódom a prinesú v určenom čase na miesto akcie. Dobrovoľníčky ich potriedia, aby v čase, kedy sa začne predaj, sa mamičky ľahko zorientovali a bez problémov našli vecičky pre novorodenca a aj pre predškoláka. Všetky kategórie sú označené. Mamička, ktorá presne vie, čo potrebuje nakúpiť, tak zamieri ku konkrétnym stolom, kde sa kopia druhy oblečenia, kvôli ktorým prišla.

detské oblečenie
Okrem oblečenia pre detičky, tu mávajú miesto aj tehotenské kúsky alebo hračky či pomôcky pre starostlivosť o dieťa ako vanička, nosiče, deky, prebalovacie pulty a podobne. Výhodou je, že za tieto veci nemusíte dávať veľké peniaze a aj použité kusy nájdu svoje uplatnenie v ďalšej rodine.

 
Jesenno-zimné burzy bývajú väčšinou v mesiacoch september a október a okrem jesenných kúskov už môžete pripravovať aj zimný šatník pre svojho drobca. Na takejto burze ho kompletne oblečiete a ušetríte peniažky napríklad na nejaký spoločný výlet.
Tak sa poobzerajte vo vašom okolí a zistite, či už “vrabce nečvirikajú” o blížiacej sa udalosti v podobe burzy a veľa šťastia pri hľadaní dobrých úlovkov. 🙂

foto: pixabay.com

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.