zamyslené dieťa

U batoliat sú vždy pozoruhodné zmeny, keď prechádzajú do detstva. Tam sú vždy významné miery rastu – telesne, emocionálne, sociálne a duševne.

Bude to pomalý, ale nápadný nárast hlavy, až do 10-tych narodenín. Na nohách a výrazne na zvyšku tela bude viditeľný rast. Telo a nohy potom dosiahnu vyvážený pomer s nárastom výšky. Všetok tento detský tuk bude pokračovať v uvoľňovaní sa do štíhleho tela, štíhlejšej tváre i stehna a plochého bruška. Nastane zmena držania tela. Dieťa bude mať štíhlejší, ale silnejší vzpriamený postoj.

V tomto štádiu mu nemusí chutiť akékoľvek jedlo, takže možno budete musieť urobiť a vymyslieť množstvo zdravých občerstvení a jedál, ktorým ho očaríte a potešíte.

jedlo pre deti. detske jedlo

Dieťa môže identifikovať určité časti tela a ich funkcie. Môžu tiež rozoznať rozdiel alebo porovnávať napr. malé a veľké.

Vaše batoľa môže používať vety z 3 až 5 slov alebo dokonca aj viac. Môžu sa začať opakovať keď hovoria a môžu mať krátke rozhovory.

Budú prejavovať záujem o to, aby slová boli v poriadku, aby vytvorili jednoduchý príbeh alebo zdieľali svoje každodenné skúsenosti. Povzbudzujte ich!

Budú sa zaujímať o socializáciu a hranie s ostatnými deťmi. S inými sa tiež naučia lepšie komunikovať ale aj spievať. 🙂

deti v bazene. detske hry. deti a leto Zdroj: baebii.com | Foto: pixabay.com

Hľadáte prácu? Skúste www.NovyJob.sk

Potrebujete nejakú službu? Skúste www.Sluzbomat.sk