Nebolo by leta, aby sme sa nemuseli zamýšľať nad stratou zdravého rozumu u mnohých rodičov vo svete ale aj na Slovensku. Aj napriek horúčavám sa totiž bežne stáva, že podaktorí odparkujú auto aj s dieťaťom a idú po nákupoch. Táto žena však v rozpálenom čiernom aute nechala až sedem detí.

 

Prípad, ktorý šokoval verejnosť sa stal v americkom Marylande. Žena dvoch detí sa ako opatrovateľka starala aj o ďalších päť. Spolu tak mala na starosti sedem detí vo veku 2 až 4 roky. 37-ročná žena si týmto prešľapom riadne zavarila, pretože odteraz jej dieťa už nezverí nikto.

Auto odparkovala pred obchodným centrom na parkovisku. Neboli síce tropické teploty, no čierne vozidlo so siedmimi deťmi sa pri 27 stupňoch rýchlo vyhrialo. Deti v ňom bez vody a bez dozoru boli 20 minút. Na základe GPS ich vystopovali policajti potom, ako jedno z nich zavolalo na políciu. V aute sa našťastie nachádzal telefón.

Keďže nevedelo vysvetliť, kde sa nachádzajú, policajti ich našli vďaka polohe telefónu. Keď deti vytiahli z auta, boli celé prepotené a vysmädnuté. Pre duchaprítomnosť jedného z detí mohli policajti k vozidlu doraziť včas. Žena sa vrátila 10 minút po príchode polície a tá ju hneď aj zadržala.

Zdroj: fox5dc.com, tvnoviny.sk | Foto: depositphoto.com, pixabay.com