Nemusíte vždy prinášať niečo nové a vzrušujúce – bábätko je už zvyknuté na určitý režim a vie, čo má kedy prísť. A nič ho nezaujíma viac ako to, že vie, čo presne príde. Pravidelný spánok, spev, keď ho obliekate či nočné maznanie – to je to, čo sa mu bude páčiť do poslednej sekundy. Byť šťastný je tak jednoduché, keď ste malí, však?

 

Cmúľanie je najinštinktívnejší reflex dieťaťa, ktorého cieľom je získať výživu. Ale aj keď je jeho bruško plné, môže mať nutkanie cmúľania. Ak nemá čo cmúľať, môže znervóznieť. Nechajte mu cumlík alebo pršteky a bude spokojné.

Vaše dieťa miluje pocit, keď vás môže len tak pozorovať. A miluje, keď ho sledujete vy. Pozerajte na neho so širokým úsmevom a ono vám to opätuje.

Strečing nie je dobrý len pre dospelých. Položte bábätko na chrbátik, chyťte mu nôžky a cvičte s ním, neskôr to opakujte aj s rúčkami.

Pokojné hladkanie bruška spôsobuje maximálnu spokojnosť bábätka. Častým javom je bolesť bruška po najedení, najmä v prvých mesiacoch, keď sa vyvíja tráviaci systém. Na zmiernenie bolesti a úsmev bábätka si ho položte na kolená tvárou dole, čím vytvoríte malý a bezpečný tlak na jeho bruško. Taktiež ho môžete položiť na chrbát a „bicyklovať“ s jeho nožičkami.

Približne v treťom mesiaci je väčšina detí schopná uchopiť veci a chvíľu ich udržať v rúčke. Absolútne jednoduchý spôsob ako vytvoriť úsmev na jeho tvári – držte niečo farebné a jemné tesne pred tvárou bábätka a nechajte ho „zaútočiť“ a vec si privlastniť.

Aj keď vaše dieťatko nemá boľavé nôžky, vždy sa bude tešiť na ich masáž a vaše jemné dotyky. Jemne masírujte chodidlá, každý prštek zvlášť a nezabudnite na pusu.

Zdroj: parenting.com | Foto: pixabay.com

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.