aby sa deti nenudili

Niekedy hračky na hru vôbec netreba. Ak už deti omrzeli hry tipu: naháňačka, schovávačka, futbal, kolo kolo mlynské, oli oli Janko, stratila rybička farbičku či Zlatá brána otvorená, prinášame vám skvelé tipy ako zabaviť svoje deti.

Jar je už dávno tu, takže je najvyšší čas tráviť s deťmi vonku čo najviac času. Ako ale zabaviť našich najmenších?

Maľovanie vodou

Dajte dieťaťu do vedierka vodu a do ruky štetec. Dieťa si môže na chodník kresliť obrázky, ktoré vydržia, až kým ich slnko neosuší. Podobne môžete využiť fľašu s dierkou vo vrchnáku. V tejto variante dieťa na chodník strieka vodu z fľaše.

Vedierko s vodou môžete využiť aj ináč. Pokiaľ nemáte v blízkosti potôčik, do ktorého by dieťa hádzalo kamienky, rovnako dobre poslúži aj spomínané vedierko. 🙂

Farebné vrchnáky

Ako využiť vrchnáky z plastových fliaš? Určite ich nevyhadzujte! Zatiaľ, čo menšie deti zabaví hádzať ich do fľaše so širším hrdlom, tie väčšie zasa môžu vrchnáky využiť ako dieliky z akejsi skladačky a vytvoria si z nich pekný kreatívny obrázok na chodník.

Skupine detí môžete vrchnáky rôznych farieb ukryť v priestore a spustiť súťaž, kto skôr nájde určitý počet vrchnákov svojej farby, alebo kto ich jednoducho nájde viac.

Hry s loptou

Deti milujú pohybové hry. Okrem obyčajného hádzania a kopania lopty, si skúste zaspomínať na hru mačka a myš, v ktorej si dvaja medzi sebou loptu prehadzovali a tretí medzi nimi sa im ju snažil chytiť. Alebo pri viacerých deťoch funguje hra horúci zemiak. Deti si v kruhu posúvajú loptu tak rýchlo, aby im “nepopálila” ruky. Ten komu prvému padne lopta, prehráva.

Inšpirovali sme vás? Napíšte nám, aké aktivity u vašich detí bodujú najviac. 🙂

Foto: pixabay.com