AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:

V Košiciach sa narodil malý valibuček. Novorodenec vážil viac ako päť kilogramov a meral 55 centimetrov. Lekári z nemocnice tvrdia, že takto veľký novorodenec je naozaj výnimočný.

Paťko sa narodil v pondelok a svojou gigantickosťou prekvapil nielen lekárov, ale aj rodičov. Aj prvé dieťa manželov Hricišinovcov bolo relatívne veľké. Zrejme za to môžu genetické faktory. Mama musela rodiť cisárskym rezom. Lekári jej pôrod prirodzenou cestou neodporúčali, vraj by to mohlo spôsobiť vážne komplikácie.

Chlapček je však čulý a zdravý. A to je hlavné! Malý-veľký Patrik však ani zďaleka nie je tým najväčším bábätkom, ktoré sa narodilo nielen na Slovensku, ale aj v Univerzitnej nemocnici v Košiciach.

Pred 10-timi rokmi sa narodil malý Šimon, ktorý vážil skoro šesť kilogramov! Najväčší novorodenec vo svete prišiel na svet minulý rok 19.-ročnému indickému dievčaťu. Keď sa narodil, vážil neuveriteľných 6 800 gramov. Len pre porovnanie, je to váha zhruba šesťmesačného dieťaťa. Nuž aj takéto zázraky sa dejú. Hlavne, že sú obaja v poriadku. Dvojnásobnej mamičke gratulujeme a prajeme obom zdravíčko!

 

Zdroj: tvnoviny.sk | Foto: Instagram, tvnoviny.sk

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Rurinka P.
Som taká, že rada píšem o všetkom, čo ma zaujme. Celkovo sa zaujímam, čo sa kde deje a najviac milujem príbehy zo života a tiež rôzne zaujímavosti. Milujem hudbu, módu, cestovanie, deti, tanec.Som empatická, citlivka ale s tým sa moc nechválim :D ale tiež som niekedy zbrklá a všetko by som chcela hneď. Rada skúšam nové veci a žiadnym výzvam sa nebránim. Dúfam, že si na mňa zvyknete a budú sa Vám moje články páčiť :)