V dnešnej dobe už nie je netypické, že ľudia sa sťahujú či už za prácou, alebo za vzdelaním do iných kútov našej krajiny alebo do cudziny. Často tam nájdu ,,lásku svojho života” a založia si po čase rodinu.

Matky, ktoré takto fungujú po niektorých dlhých dňoch, či pri opätovnom nástupe do práce, iba ticho závidia tým, ktoré sa rozhodli ostať doma a majú pri sebe svoje matky a svokry. Ten pocit, keď môžete zavolať babičke, aby došla za vnúčatkom pohrať sa, lebo vy si potrebujete oddýchnuť, prípadne dieťa nestíhate vyzdvihnúť zo škôlky alebo ste vy sama chorá a potrebujete si jednoducho pospať, je určite na nezaplatenie.

V Českej republike tak vzniká zaujímavá myšlienka, ktorá spája, ženy vo veku nad 50 rokov s mamičkami bez rodiny. Táto pomoc sa vola ,,náhradná babička.” Služba je určená rodinám s deťmi do 15 rokov, a jej myšlienkou je spájať tri generácie. Vzťah medzi náhradnou babičkou a rodinou je založený na viacerých stretnutiach a vytvorení si puta medzi účasttníkmi. Tomu predchádzajú rôzne semináre pre ženy, ktoré by rady takto trávili svoj čas. Za symbolickú sumu si tak rodina môže nájsť svoju ,,nevlastnú” babičku. A babička, ktorá nemá rodinu, alebo kvôli diaľke nemôže byť s tou svojou, si nájde svoju ,,náhradnú vnučku či vnuka”.

Čo by ste na to povedali? Využili by ste službu takejto náhradnej babičky?

Zdroj: facebook.com, trojilistek.com | Foto: pixabay.com

Hľadáte prácu? Skúste www.NovyJob.sk

Potrebujete nejakú službu? Skúste www.Sluzbomat.sk