Po nástupe detí do seneckej škôlky ostali rodičia priam zhrození. Keď videli v akej situácii sa škôlka nachádza, nechceli veriť vlastným očiam, že v takom stave mohli spustiť nový školský rok. Rodičia malých detí sa preto právom boja o zdravie a bezpečnosť svojich ratolestí!

Škôlka v Senci sa zmenila na stavenisko. Napriek tomu, že školský rok beží, murárske práce v nej pokračujú akoby sa nechumelilo. Elektrické káble visia ponad hlavy detí, strecha je poškodená a robotníci behajú po schodoch s materiálom, na ktorých je stavebné lešenie.

Poslankyňa za OZ Moje mesto Jana Turanská uviedla, že od 4. septembra sa malo pracovať iba v interiéri nadstavby, čomu tak nie je. Deti trávia čas v nebezpečných podmienkach a rodičia právom podnikajú voči tomuto stavu potrebné kroky.

Tento stav by mal trvať ešte zhruba 2 týždne a škôlka pre cas.sk ukľudňovala situáciu: “V rámci režimu v MŠ pedagogickí aj nepedagogickí zamestnanci zabezpečujú zvýšený bezpečnostný dozor nad deťmi.”

Mesto sa zatiaľ k veci nevyjadrilo a Regionálny úrad verejného zdravotníctva v dôsledku prerábky a pohybu cudzích ľudí po tomto priestore garantuje, že túto situáciu preverí.

káble v materskej škôlkestavebné práce v materskej školelešenie v materskej školeschodisko v materskej školespálňa v materskej škole

Zdroj/Foto: cas.sk, pixabay.com