Určite ste si všimli, že vaším deťom sa tvorí v uškách žltý alebo hnedý maz, ktorý sa snažíte odstrániť či už z estetického hľadiska alebo zdravotného. Používate na to vatové tyčinky, ktoré však vedia napáchať viac zla ako dobra. Odborník vám vysvetlí, prečo by ste to nemali robiť!

 

Podľa známeho lekára v odbore ORL by sa vôbec nemali používať vatové tyčinky na čistenie uší či už dospelých ľudí alebo detí. Škodia ich zdraviu a deti môžu dokonca prísť aj o sluch.

Mazivo, ktoré sa vytvára v uchu je potrebné na ochranu ušného bubienka, tiež chráni ucho pred infekciami a baktériami. Ak ho vyčistíte, nemá čo uško chrániť, takže nastáva väčšie riziko vzniku infekcií.

Dokonca používanie vatových tyčiniek môže vážne poškodiť sluch dieťaťa. V žiadnom prípade by si nemali staršie deti čistiť ušká samé, nakoľko nevedia ako hlboko môžu s tyčinkou zájsť, takže je tu väčšia pravdepodobnosť poškodenia. Rada od odborníka na záver: Vôbec nečistite ušný maz. Stačí trocha vody a zľahka poutierať ušká uterákom.

Zdroj: supermamy.maminka.cz | Foto: Instagram

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Rurinka P.
Som taká, že rada píšem o všetkom, čo ma zaujme. Celkovo sa zaujímam, čo sa kde deje a najviac milujem príbehy zo života a tiež rôzne zaujímavosti. Milujem hudbu, módu, cestovanie, deti, tanec.Som empatická, citlivka ale s tým sa moc nechválim :D ale tiež som niekedy zbrklá a všetko by som chcela hneď. Rada skúšam nové veci a žiadnym výzvam sa nebránim. Dúfam, že si na mňa zvyknete a budú sa Vám moje články páčiť :)