Určite ste si všimli, že vaším deťom sa tvorí v uškách žltý alebo hnedý maz, ktorý sa snažíte odstrániť či už z estetického hľadiska alebo zdravotného. Používate na to vatové tyčinky, ktoré však vedia napáchať viac zla ako dobra. Odborník vám vysvetlí, prečo by ste to nemali robiť!

 

Podľa známeho lekára v odbore ORL by sa vôbec nemali používať vatové tyčinky na čistenie uší či už dospelých ľudí alebo detí. Škodia ich zdraviu a deti môžu dokonca prísť aj o sluch.

Mazivo, ktoré sa vytvára v uchu je potrebné na ochranu ušného bubienka, tiež chráni ucho pred infekciami a baktériami. Ak ho vyčistíte, nemá čo uško chrániť, takže nastáva väčšie riziko vzniku infekcií.

Dokonca používanie vatových tyčiniek môže vážne poškodiť sluch dieťaťa. V žiadnom prípade by si nemali staršie deti čistiť ušká samé, nakoľko nevedia ako hlboko môžu s tyčinkou zájsť, takže je tu väčšia pravdepodobnosť poškodenia. Rada od odborníka na záver: Vôbec nečistite ušný maz. Stačí trocha vody a zľahka poutierať ušká uterákom.

Zdroj: supermamy.maminka.cz | Foto: Instagram

Hľadáte prácu? Skúste www.NovyJob.sk

Potrebujete nejakú službu? Skúste www.Sluzbomat.sk