Naša dcéra konečne po vybudovaní kariéry, vyriešení vlastného bývania a dlhšom snažení – otehotnela. S manželom sme boli na dôchodku a na prvé vnúča sme sa neuveriteľne tešili.

 

Počas tehotenstva bolo všetko v úplnom poriadku. Dcéra našťastie nemala žiadne problémy, no napriek tomu, ja som sa každého jej vyšetrenia bála. Bábätko nemalo žiadnu vrodenú vadu, cukrovku a dcéra nemala ani ranné nevoľnosti, ktoré sú častým nepríjemným sprievodným príznakom. Dokonca nemala ani strach z pôrodu. Rozhodla sa, že pôrodníka si nezaplatí, jej lekárka ju však rodiť nemohla. Nikoho si nenašla a vlastne jej to bolo viac-menej jedno. Nikto nečakal, že by mohol nastať problém. Jednoducho príde do pôrodnice a ten, kto tam bude, tak nech ju odrodí.

Neodhovárala som ju, veď aj ja som rodila jednoducho. Mala som to však celé urobiť inak. Keď okolo druhej v noci dostala bolesti, jej manžel ju okamžite viezol do nemocnice. Keď ju prezreli, skonštatovali, že rodiť ešte nebude. Dcéra však mala kontrakcie aj naďalej, epidurálku jej však pichnúť nemohli. Podľa lekárov ešte nebola dostatočne otvorená a tak nás poslali domov. Keď to príde, zavolajú. Raňajší lekári zhodnotili to, čo večerní. Bolo potrebné čakať. Dcéra už bola zúfalá, vyčerpaná a trápili ju veľmi nepríjemné a silné bolesti. Sestrička jej povedala „veď rodíte“ a tak si dcéra myslela, že všetko je v poriadku.

Zrazu mi volal zať, že mám dcéru na JIS-ke a bábätko išlo von cisárskym rezom. Ba čo viac, malú museli po pôrode oživovať. Jediným šťastím bolo, že sa menili doktori a v nemocnici sa objavil aj odborník, ktorému sa pri kontrole hneď niečo nezdalo. Ozvy neboli v poriadku, čo všetci pripisovali otáčaniu sa, avšak jemu sa to nezdalo. Dokonca dcére vyskočil aj tlak a tak prikázal okamžitý cisársky rez.

Ubolená dcéra sa niekoľko dní nedokázala o malú ani postarať, ledva ju kojila. Na noc si malú brávali sestričky ku sebe na izbu. Myslím si, že ak by si dcéra zaplatila pôrodníka, nič takéto sa nemuselo stať. Viem, že mnoho žien si odrodilo bez problémov aj bez neho, avšak ak sa moja dcéra rozhodne mať druhé bábätko, ja sama jej pôrodníka zaplatím. Ak však naberie odvahu, keďže tieto skúsenosti ju veľmi znechutili.

Foto: pixabay.com

Hľadáte prácu? Skúste www.NovyJob.sk

Potrebujete nejakú službu? Skúste www.Sluzbomat.sk