Predsa len ma niečo prekvapilo. A nemilo. Ale pekne poporiadku. Od začiatku sme mali komplikovaný a búrlivý vzťah. Chodili sme spolu len pár mesiacov, keď som vďaka správe zistila, že má druhú ženu. Bolelo ma to, ale dala som mu druhú šancu. Mal si vybrať – buď ja alebo ona.

Do polroka bola svadba. Myslela som si, že teraz už bude všetko dobré. Nikdy som nebola až taká naivná. Môj manžel bol odo mňa o 12 rokov starší a mal svoju prácu, zaužívané koníčky a samozrejme pohodlie. Ja, tesne pred tridsiatkou, som začala túžiť po dieťati. Nebol z tejto myšlienky nadšený, ale neodmietal to úplne. Rok po svadbe som mu oznámila, že som tehotná. Nadšenie sa neobjavilo, uplakané dieťa zrejme nebola ideálna predstava jeho poobedia.

Po troch rokoch sa nám narodila aj dcérka. A ja som na obe deti ostala úplne sama. Manžel bol neustále v práci a ja som to chápala, veď bol úspešný podnikateľ. Mrzelo ma však, keď sa cez víkend venoval svojim koníčkom a nie deťom. Vedela som, že je taký už dávno pred svadbou, aj napriek tomu som do toho šla a tak mi neostalo nič iné, len sa s tým zmieriť.

Keď už nebolo potrebné dcérku kojiť, našla som si opatrovateľku na niekoľko hodín denne a ja som začala chodiť do práce. Chcela som si zarábať sama a niečo našetriť, veď človek nikdy nevie, čo sa môže stať. Zarábala som omnoho menej ako môj manžel, ale aj tak som mala zo seba dobrý pocit. Naša opatrovateľka, čerstvá absolventka vysokej školy, si zatiaľ nenašla dobre platenú prácu v jej obore a aj tých pár eur jej pomohlo. Aj keď bola mladšia, sadli sme si. Vždy mi poradila, čo je práve in a kde majú super zľavy. Začali sme spolu chodiť na nákupy, ale aj do kina či na kávu a stali sme sa priateľkami. Táto idylka však netrvala dlho.

Manžel začal chodiť domov neskoro a ja som presne vedela, čo je za tým. Dokonca ani jeho výhovorky neboli originálne. Neskôr mi naša opatrovateľka prezradila, že ho videla s nejakou ženou v nákupnom centre a ja som už nemala žiadne pochybnosti. Navrhovala mi, aby som sa rozviedla, vraj to tak bude pre všetkých najlepšie. A poradila mi aj súkromného detektíva, ktorý by mi ich nafotil kvôli dôkazom na súd. Nebolo to však potrebné.

Jedného dňa, keď som prišla z práce skôr ako obyčajne, počula som svojho manžela a našu opatrovateľku, ako sa o mne rozprávajú v kuchyni. Vraj mi už povedala, že môj muž má milenku, že ho miluje a nech sa rozvedie. Môj muž sa najprv bránil, ale napokon debatu ukončili horúcimi bozkami. A ja som si to všetko nafotila – tak ako mi to moja kamarátka-zradkyňa poradila.

Bola som znechutená, ale bola to moja chyba. Veď sama som najlepšie vedela, koho si beriem. Teraz však ďalšiu šancu nedostal. My sme sa rozviedli a tak opatrovateľka dostala šancu. Vzali sa, mali spolu dieťa, ale aj tak si môj ex-manžel našiel ďalšiu milenku.

Foto: pixabay.com