Svojho manžela spoznala v práci. Ona pochádzala z dobre zabezpečenej rodiny, on naopak z jednoduchších pomerov. Aj tak sa jej zapáčil, nikdy nepozerala na bankové konto muža, ktorý ju zaujímal.

Chodili spolu vyše dvoch rokov, keď sa jej rodičia rozhodli presťahovať na vidiek a jej prenechali byt v centre mesta, do ktorého sa s ním nasťahovala. Bola rada, že vďaka tomuto kroku sa rýchlejšie postavia na vlastné nohy.

Rýchla zmena

V práci bola uznávaná a získala lepšiu pozíciu, zatiaľ čo jej manželovi stačil priemerne platený post. Vždy tvrdil, že nie je kariérista a takto mu to vyhovovalo. Občas zbehol s kamarátmi do krčmy alebo na chatu. Dokonca aj na niekoľko dní a aj počas manželkinho tehotenstva. Vždy si vravela, že jej chlap len potrebuje oddych a dopriala mu ho, snažila sa byť chápavá. Avšak jej muža vyhodili z práce a situácia sa vyhrotila. On ležal celé dni doma a ona pracovala. Písal nejaké články pre regionálne noviny, nebolo to však na trvalý pracovný pomer a preto ani príjem nebol stály a pravidelný. A jeho to netrápilo.

Stále však chodieval na chaty alebo pivko, pričom tvrdil, že len chodí naberať inšpiráciu. Míňal peniaze, ktoré ona ťažko zarobila a doma tiež nepomáhal. Našla si ďalšiu prácu, aj keď popri brušku to vôbec nebolo jednoduché. Z niečoho však museli žiť. Hádky kvôli peniazom boli na dennom poriadku. Bola z muža zúfalá a bezradná.

Peniaze na prídel

Narodila sa im krásna a zdravá dcérka. Vtedy vravel, že sa zmení, ale očividne si veľmi zvykol na pohodlný život. Starostlivosť o dieťa, domácnosť a peniaze bola len na jej ramenách. Dokonca dostával peniaze na prídel, ale ani to nepomohlo.

Dokonca ju začal obviňovať, že je pod papučou a že ho šikanuje. Vtedy vedela, že je koniec, rozviedli ich veľmi rýchlo. Malá nemala ešte ani rok, ostala len s ňou, sklamaná zo života a chlapov, bez úspor, ale s obrovským odhodlaním zvládnuť to. Hlavne kvôli malej. Bývalý manžel neplatí alimenty a dokonca nemá záujem malú ani vidieť. A povráva sa, že stále nemá prácu…

Foto: pixabay. com

Hľadáte prácu? Skúste www.NovyJob.sk

Potrebujete nejakú službu? Skúste www.Sluzbomat.sk