V tomto čase, keď svet sužuje pandémia COVID-19 sa v plnom nasadení o nový koronavírus zaujímajú aj vedci po celom svete. Najnovšie prišli s novou dôležitou teóriou americkí vedci, ktorým sa podarilo zistiť ďalší príznak choroby, ktorý sa doteraz nezdal ako ohrozujúci.

Doteraz sa v súvislosti s ochorením na koronavírus hovorilo najmä o silnom kašli, ťažkom dýchaní, o bolesti svalov a kĺbov a najmä teplote nad 38 stupňov Celzia. Najnovšie zistenia vedcov však prichádzajú s ďalším vážnym zistením. Má ním byť bolesť brucha, presnejšie problémy s trávením.

Vedci analyzovali 204 pacientov v čínskej provincii Chu-pej. Zistili, že 49 percent z nich do nemocnice prišlo s týmito ťažkosťami. Trápila ich najmä hnačka a zvracanie. Okrem toho pridali dôležitý fakt. Podľa nich sa tieto príznaky prejavia ešte pred respiračnými ťažkosťami. Títo pacienti mali podľa slov odborníka Brennana Spiegela väčšie smrteľné riziko.

Do piatku 20. marca celosvetovo evidujú skoro 247-tisíc nakazených ľudí. Úmrtí bolo viac ako 10-tisíc, približne 88 500 pacientov sa vyliečilo. Už samotné tieto čísla sú strašidelné. Preto veríme, že je na Slovensku čoraz viac a viac zodpovednejších ľudí, ktorí poctivo dodržiavajú nariadenia nášho štátu.

Zdroj: tvnoviny.sk | Foto: depositphotos.com