tri generácie, babička, dcéra, vnučka, rodina

Všetci vám hovoria, že sa podobáte na babičku z matkinej strany? A vaša dcérka sa tiež podobá na vašu mamu? Všimli ste si vo svojom okolí týchto podôb na babku z matkinej strany viac? Stará mama po matkinej línii vraj hrá najdôležitejšiu úlohu v živote dieťaťa. Vedci na to majú vysvetlenie.

 

Deti totiž dedia genetický materiál nielen od svojich rodičov, ale aj od prarodičov. Podľa jedného z odborníkov na genetické inžinierstvo sa preto často stáva, že naše deti sú ako naši zosnulí príbuzní. Odborníci tiež tvrdia, že väčšina genetických informácií, ktoré deti dostanú sú od babičiek po matkinej línii.

Samozrejme, všetko je to relatívne a každá rodina je jedinečná. Dieťa sa môže podobať aj na otcovu matku, nedá sa to dopredu predpovedať.

I napriek tomu je pre všetkých rodičov dôležité, aby si uvedomili, akú obrovskú rolu zohrávajú ich príbuzní v osude dieťaťa, v tom, čomu sa dnes hovorí emocionálna inteligencia.

Odborníci hovoria: „Aj tie emócie, ktoré babička prežívala počas svojho tehotenstva, môžu ovplyvniť vývoj dieťaťa jej dcéry. Je dôležité pochopiť, že rodina je celistvý organizmus, v ktorom sú všetci členovia úzko prepojení. A spolu s génmi a pozitívnymi vlastnosťami, ktoré na sebe vidíme, posúvame našim deťom a vnúčatám aj naše choroby, zlé návyky či sklony k niečomu.”

Z toho vyplýva, že nie je možné zanedbávať psychické ani fyzické zdravie. Koniec koncov, týmto spôsobom človek ubližuje nielen sebe, ale aj svojim budúcim generáciám.

Zdroj: napadynavody.cz | Foto: pixabay.com

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.