Veronika Ostrihoňová a Sajfa sú od septembra 2019 rodičmi malej Sárky. Stala sa pevnou súčasťou ich životov a spolu s maminou mladá slečna absolvuje množstvo aktivít. Najnovší zážitok majú z ambulancie detského pediatra, kde Veronika bola s dcérkou na očkovaní. Ako sa vyjadrila mamička, dáma to zvládla lepšie ako ona sama.

Pri tejto príležitosti sa Veronika rozhodla prehovoriť do duše tým, ktorí povinné očkovanie podceňujú. Redaktorka markizáckeho spravodajstva je známa svojim širokým rozhľadom a ako mamičku ju určite zaujímajú momentálne aj témy, ktoré sa dotýkajú zdravia detí. Aj keď, ako spomenula na Instagrame, si Sárka dosť poplakala a na rukách a v nosiči potom strávila nespočetné množstvo hodín, hodnotí to ako zaujímavý zážitok.

Prečítajte si časť jej statusu o povinnom očkovaní:

“Ak máte deti, ktorých zdravotný stav to dovoľuje, prosím, neignorujte povinné očkovania. Trend je bohužiaľ negatívny. Zaočkovanosť na Slovensku klesá. Zatiaľ, čo v okresoch ako Kežmarok či Svidník dosahuje až 99 percent, bratislavské obvody nemajú ani 91,5 %. Podľa Úradu verejného zdravotníctva SR sa pritom pri poklese zaočkovanosti pod 95% začínajú vytvárať predpoklady pre šírenie ochorenia v nezaočkovanej populácii. Pod 90% dokonca dochádza ku vzniku epidémií. To sa napokon už deje, a nie ďaleko od nás. Osýpky zabíjajú v Rumunsku či v Taliansku. V Nemecku sa po novom bez očkovania proti nim nedostanú deti do škôlky. Ročne toto ochorenie, ktorému sa dá predísť, totiž vezme život vyše 100 tisíc ľuďom. A to sú hrozivé čísla. Strach z očkovania je, najmä v dnešnej dobe internetovej, pochopiteľný. Ale tak, ako si s účesom necháte poradiť od kaderníka (alebo teda by ste mali), či so zásuvkami od elektrikára, skúste sa, ak máte pochybnosti, porozprávať s lekárom, ktorému dôverujete. Aj keď možno nebude taký sexi ako Dr.Google, má Vám čo povedať.
No a potom už len nádych, výdych, konská dávka magnézia, a hor sa do ambulancie, keď príde čas. Poďakujú sa Vám za to nielen Vaše deti, ale napríklad aj tie, ktoré zo zdravotnych dôvodov očkované byť nemôžu. Vaše rozhodnutie prispeje k našej kolektívnej imunite. A tých pár šedín, ktoré pri očkovaní malého zázraku vzniknú, ľahko vyrieši napríklad gaštanový preliv”

Slová Veroniky Ostrihoňovej v komentároch podporili aj známe mamičky Jasmina Alagič či Kristína Tormová a súhlasí s ňou aj množstvo mamín v komentároch. Dávate Veronike za pravdu aj vy?

Zdroj/Foto: Instagram / Veronika Ostrihonova