Máte doma malého dobrodruha, ktorý sa túži stať kozmonautom? V tom prípade máme práve pre vás tip na skvelý darček. Najnovšiu knižku z Gregorových tajných výprav do vesmíru – Gregor a modrý mesiac z pera Lucy a Stephena Howkingovcov, ktorú dotvárajú vtipné ilustrácie Garryho Parsonsa.

 

Osobnosť Stephena Howkinga, ktorý zomrel 14. marca, poznal snáď každý. Bol to známy anglický fyzik, kozmológ a matematik. Napriek tomu, že bol vážne postihnutý amyotrofickou laterálnou sklerózou (druh motorickej poruchy), aktívne sa venoval fyzike, písaniu aj verejnému životu. O svojich nových poznatkoch dokázal veľmi pútavo písať nielen pre dospelých, ale aj pre tých najmenších. Nápomocnou mu pri tom bola jeho vlastná dcéra Lucy, s ktorou napísali sériu pútavých knižiek pre deti.

decké knihy

V najnovšom piatom pokračovaní Gregorových tajných výprav do vesmíru sa hlavný hrdinovia Gregor a Anka vydávajú na ďalšie vesmírne dobrodružstvo inšpirované misiou na Mars. Gregor a Anka sa veľmi tešia, pretože sa im obom podarilo dostať do špeciálneho programu. Budú súčasťou úžasného programu, v ktorom školia mladých astronautov na budúce misie na Mars. Je to viac ako radosť, splnil sa im sen! Dostali možnosť byť súčasťou najnovších vesmírnych objavov. Byť pri tých dôležitých chvíľach so svojimi kamarátmi, ktorí sú rovnako nadšení pre nekonečný vesmír. Počas výcviku zistia, že v tábore sa dejú čudné veci. No nie len tam, ale aj na obežnej dráhe Zemi. Misie do vesmíru sú podivuhodné a dejú sa pod rúškom tajomstva. Výcvik ich začína desiť každým dňom o čosi viac.

chlapec

Knižka je písaná pútavým spôsobom, ktorý malého čitateľa poľahky vtiahne do deja, no nielen to. V príbehu sú aj časti, ktoré mu rozšíria obzor vedomostí. Naučí sa veľa zaujímavostí o vesmíre, oceánoch, Európe, o tom čo všetko je realita a mnoho ďalších múdrostí. Vysvetlenia slávneho vedca podnietia každé dieťa k premýšľaniu v širších súvislostiach.

Predchádzajúce tituly z pera Lucy a Stephena Howkingovcov:
Gregorove tajné výpravy do vesmíru
• Gregorova vesmírna naháňačka za pokladom
• Gregorov nerozlúštiteľný kód
• Gregor a veľký tresk

Zdroj : www.kultura.pravda.sk | Zdroj foto: http://pixbay.com/

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.