Mladá mamička Katie prežila ťažké chvíle, kedy jej malá dcérka Chloe prišla takmer o život v priebehu 4 hodín! Preto sa so svojím príbehom chce verejne podeliť a upozorniť tak ostatných rodičov, aby rozpoznali príznaky nebezpečnej choroby, ktorá dokáže extrémne rýchlo zabíjať. Zverejnila video, na ktorom ukazuje, aké príznaky mala jej dcérka a upozorňuje rodičov, aby neváhali, nečakali a vyhľadali okamžite lekársku pomoc, pokiaľ sa ich dieťa nachádza v rovnakom stave.

 

Malá Chloe mala iba 11 týždňov, keď sa v priebehu pár hodín rapídne zhoršil jej zdravotný stav. Matke sa jej stav nepozdával už od začiatku, ale myslela si, že “to prejde”. Dievčatko spočiatku ťažko dýchalo, ale neskôr jej z hrudníka vychádzali zvuky, ktoré sa už nezdali byť prirodzené. Preto ju matka natočila na video, ktoré poslala manželovi. Ten ju upozornil, aby neváhala a okamžite išla s dieťaťom do nemocnice.

Video, ktoré matka natočila, si môžete pozrieť tu:

Stav malého dievčatka sa vo veľmi krátkom čase, za necelé 4 hodiny, rapídne zhoršil. Po príchode na pohotovosť začala odpadávať, preto ju okamžite napojili na kyslík a začali oživovať.

Facebook/Katie Louise Goulbourn

„Bolo mi jasné, že to je veľmi vážne, keď som videla, aká panika vládne pri resuscitácii. Myslela som si, že ju stratím, kým prídu lekári,” spomína na ťažké chvíle matka.

MOHLO BY VÁS TIEŽ ZAUJÍMAŤ: Matku dvoch detí bolelo hrdlo, o pár hodín bola mŕtva! Kvôli TOMUTO!

Chloe začali podávať antibiotiká, tekutiny a urobili jej množstvo testov, ktorých výsledkom bolo, že má závažnú infekciu organizmu – sepsu, resp. otravu krvi. Táto choroba dokáže veľmi rýchlo zabíjať, pokiaľ nie je dostatočne rýchlo podaná odborná liečba.

Aké príznaky si všímať u deti?

Príznaky sepsy u detí sú:

  • Dieťa má našedlú a bledú kožu s mramorovým vzorom, končatiny má chladné.
  • Dieťa je utlmené, apatické.
  • Neprijíma tekutiny, neprijíma stravu, má nafúknuté bruško a môže dáviť.
  • Deti zriedkavo reagujú na sepsu teplotou, skôr sú podchladené.
  • Dýchanie je ťažké, zrýchlené, vyskytujú sa pauzy v dychu.
  • Dieťa môže mať opuchnuté nohy, viečka, prípadne pri ťažkých stavoch aj celé telo.

Zdroj: Facebook/Katie Louise Goulbourn, choredieta.sk, tvnoviny.sk │ Foto: Facebook/Katie Louise Goulbourn

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.