Dátum 21. február sa pred dvomi rokmi zapísal do dejín našej krajiny vraždou novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Pri príležitosti spomienky na týchto dvoch mladých odvážnych a nebojácnych ľudí sa spojil tím umelcov a nahral pieseň, pri ktorej budete mať zimomriavky. Skladba sa volá Predstavujem si krajinu.

Melódia piesne je na motívy legendárnej Imagine od Johna Lennona a slovenský text k nej napísal v roku 1989 Ivan Štrpka. V tomto roku ju zaspieval na festivale vo Valašskom Meziříčí Dežo Ursíny a venoval ju Jánovi Palachovi. Aj po tridsiatich rokoch je text piesne výsostne aktuálny a preto sa ju rozhodol oživiť Marek Kučera. So súhlasom autora textu oslovil hudobníkov Roberta Pospiša a Martina Sillaya, ktorí sa postarali o aranžmán piesne a jej produkciu.

Pieseň nazvali Predstavujem si krajinu a začiatkom februára ju naspievala pätica interprétov – Milan Lasica, Emma Drobná, Nora Ibsenová, Erik Šulc a Robert Pospiš. Význam tejto piesne je širší. Nie je len spomienkou na zosnulých Jána Kuciaka a Martinu Kušnírovú ale je aj dôkazom spojenia síl pre dobrú vec a tiež tichou spomienkou na Jána Palacha. Určite stojí za to, si ju vypočuť. Každý si ju môže zadarmo stiahnuť na webovej stránke www.predstavujemsikrajinu.sk.

Zdroj/Video: predstavujemsikrajinu.sk, cas.sk | Foto: Facebook