AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:

Pltníctvo bolo kedysi ťažká drina. Naši starí otcovia pomocou pltí prevážali rôzny náklad. Dnes sa k nám vrátilo trošku v inej forme. Už sa pomocou pltí neprevážajú ťažké bremená, ale ľudia. Dnes patrí k jednej z možností ako prezentovať krásy Slovenska turistom. 

Prvá spoločnosť, ktorá obnovila tradíciu pltníctva na Slovensku vznikla v roku 1999. Stalo sa tak v malebnej dedinke Strečno. Je to atrakcia, ktorá priťahuje návštevníkov s celého sveta.

Na pltiach sa na Slovensku môžete previesť v týchto oblastiach:

  • plte v Strečne
  • plte na Orave
  • plte Dunajec

Splavovanie trvá približne jednu hodinu. Pltníci počas splavu oboznamujú svojich návštevníkov s históriou pltníctva. Rozprávajú rôzne príbehy (v Strečne je to napr. príbeh o Margite a Besne) a zaujímavosti, ktoré sa im prihodili.

Ceny sa pohybujú od 10 – 12 eur na dospelú osobu a od 4 – 5 eur na dieťa.

Tak neváhajte a pri najbližšej príležitosti navštívte jednu z oblastí, ktorá vám ponúka tento nezabudnuteľný zážitok. Krátka ukážka toho, čo vás čaká, je v nasledujúcom videu.

Zdroj: youtube.sk / Foto: youtube.sk, autor

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Zurciatko
Milujem čítanie a rada skúšam nové veci. Život ma naučil, že každý deň si treba užívať plnými dúškami. Mám dvoch nádherných synov, ktorí ma každý deň učia veľa nového. Deti sú predsa naša budúcnosť.