Horúčavy začínajú veľmi skoro. Bohužiaľ už stihlo aj tento rok veľa rodičov zabudnúť dieťa v aute a mali nešťastný koniec. Ako tomu predísť a v tejto uponáhľanej dobe na dieťatko nezabudnúť?

 

Poviete si, že vám sa to predsa nemôže stať. Môže. Ste len človek a ľudia robia chyby. Aj takéto nešťastné chyby. Dieťa v aute zaspí, niekto vás vyruší a vy aj zabudnete, že váš poklad vzadu v autosedačke sladko spinká. Nepodceňujte to a skôr ako nešťastnou náhodou takúto chybu spravíte, prinášame vám pár dobrých rád, ako takémuto nešťastiu predísť.

  • Vyzujte si jednu topánku a dajte ju na zadné sedadlo pri dieťa.
  • Kabelku, kľúče od domu/práce, mobil, dajte tiež na zadné sedadlo.
  • Zoberte dieťaťu topánky a položte si ich na seba.
  • Dohodnite sa s partnerom, že sa vždy po skončení jazdy skontaktujete a uistíte sa, že ste na dieťa nezabudli.
  • Majte vždy na sedadle spolujazdca nejaký špagát a priviažte vaše nohavice, nohu, kľúče alebo hocičo, čo vás nepustí z auta, o autosedačku dieťaťa.

Viete, čo sa s takýmto dieťatkom deje, ak ostane v aute? Pri letných horúčavách môže vystúpiť teplota v aute až na 70 stupňov Celzia ak nie viac. Takúto teplotu srdiečko malého človiečika nemá šancu ustáť. Pozrite si ilustračné video, ktoré ukazuje, ako rýchlo môže k tragédii prísť nedopatrením a zničiť život malého anjelika.

Je neuveriteľné, koľko malých anjelikov takto muselo zomrieť. A stále zomiera aj napriek upozorneniam a varovaniam. Preto ešte raz, buďte prosím opatrní, neurobte takú chybu a nezničte život vášmu dieťaťu a aj sebe. Ak prechádzate po parkovisku, pozerajte do áut, či náhodou v niektorom nevyhasína ďalší ľudský život.

 

Zdroj: najmama.sk | Foto/video: pixabay.com, youtube.com

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.