Aj keď ste si určite mysleli, že najhoršie jedlo, ktoré deťom môžete dať, je z rýchleho občerstvenia, mýlili ste sa. Je niečo ešte oveľa horšie a deťom je to podávané denne!

 

Fast-food síce patrí medzi nezdravé jedlá, ale ak ho raz za čas svojim deťom dáte, svet sa nezrúti. Potraviny, s ktorými sa stretávate denne, sú oveľa nezdravšie.

Sladkosti

Nie je dobré ich deťom zakazovať, lebo po nich budú túžiť ešte viac. Dôležité je podávať ich deťom s mierou. Pri veľkej konzumácii cukru, deti nepociťujú hlad po zdravom jedle a tak pripravujú svoje telo o veľa vitamínov, minerálov a ďalších dôležitých živín.

Sladené nápoje

Coca-Cola, Fanta, Sprite, detské malinovky či dokonca aj zdravé džúsiky pre deti, obsahujú neskutočne veľa cukrov a ešte horšie, glukózo-fruktózový sirup. Aj keď sa tvária zdravo, čistá voda je najzdravšia.

Glukózo-fruktózový sirup

Je omnoho lacnejší ako normálny cukor a nachádza sa skoro vo všetkom. V pečive, malinovkách, jogurtoch, keksíkoch, tyčinkách pre deti a dokonca aj v šunke! Priberá sa po ňom oveľa viac, ako po klasickom cukre a zhoršuje vnímanie pocitu, že sme hladní.

Cereálie

Deti ich zbožňujú a aj napriek veľkým nápisom na škatuliach, že sú zdravé, tak práveže zdravé nie sú. Áno, sú to rýchle, chutné a jednoduché raňajky, ale deťom ich častá konzumácia moc neprospieva, pretože sú plné cukru.

Polotovary

Priemyselne vyrábané potraviny, ako sú kečupy, tatárske omáčky, majonézy, horčica, kukurica z konzervy či mrazená pizza, obsahujú veľké množstvo cukrov, solí, tukov a konzervantov. Sú dokonca návykové, preto by sa deťom mali podávať naozaj len zriedka, ak vôbec.

Určite si poviete, že to by ste deťom nemohli nič dávať, keby sa máte riadiť týmto článkom, ale zdravie vašeho dieťaťa je len a len vo vašich rukách. V dnešnej dobe je veľký výber zdravej stravy. Nezabudnite, že vy dieťaťu v prvých rokoch dávate vzor, ako sa správať, ale aj ako sa stravovať.

Zdroj: zeny.cz | Foto: pixabay.com

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.