Len nedávno obletela svet radostná novina z Kensingtonského paláca. Vojvodkyňa Kate a princ William sa stanú po tretí raz rodičmi. Obom to celý svet prial, no Kate trpí vážnym ochorením, ktoré nie je až tak typické pri tehotenstve, postihuje len 1% tehotenstiev.

Ide o tzv.Hypermesis Gravidarum, teda stav, ktorým Kate trpí rovnako, ako tomu bolo, keď čakala synčeka Georgea a potom dcérku Charlotte. Príznakmi tohto ochorenia je silné zvracanie a nevoľnosti, ktoré narozdiel od bežnej rannej nevoľnosti vôbec neprestávajú ale pretrvávajú počas celého tehotenstva.

Dá sa povedať, že matky počas tohto ochorenia musia byť hospitalizované a napichnuté na infúzie, nakoľko neustále vracajú, vôbec v sebe neudržia potravu ani tekutiny a dieťatko tak nemá správnu výživu a môže sa narodiť s deformáciami. Cez infúzie prijímajú umelú výživu a látky potrebné pre plod. Ženy väčšinou trpia týmito príznakmi počas celého tehotenstva, no u niektorých môžu príznaky vymiznúť v 20. týždni. Závažnosť tejto choroby, by sa nemala podceňovať, má vážne riziká a následky. Dúfame, že budú v poriadku!

Zdroj: dailymail.com, cas.sk | Foto: Instagram