Každý rodič školáka vie, že s nástupom do prvej triedy je treba siahnuť si hlbšie do peňaženky. Čerstvý školáčik potrebuje novú výbavu začínajúc od školskej tašky cez peračník, pomôcky na výtvarnú až po perá či ceruzky. To všetko, samozrejme, môže mať dopad na rozpočet mnohých rodín. V novom školskom roku by to ale nemuselo príliš “bolieť”.

Rodičia budúcich prváčikov vedia, že pred nástupom do školy musia myslieť na mnoho vecí. Pre priemernú slovenskú rodinu môže byť niekedy veľmi náročné jednorázovo nakúpiť všetky pomôcky do školy.

Základná výbava niečo stojí

Už len nová školská taška stojí približne 50 eur a k tomu treba myslieť na prezúvky, pomôcky na výtvarnú výchovu, oblečenie na telocvik, peračník, perá, ceruzky, farbičky, fixky, zošity, obaly atď. Dobrou správou pre rodičov budúcich prváčikov je rozhodnutie štátu, ktoré im má finančne pomôcť.

Rodičom každého prváčika, ktorý v novom školskom roku zasadne do lavice, príde v októbri na účet od Úradu práce a sociálnych vecí 100 eur. Tie netreba nijako dokladovať, nie je nutné si preto odkladať pokladničné bločky. Avšak rodiny, ktorým spravuje rodinné prídavky obec, dostanú tento príspevok tiež na jej účet.

Verme, že to neostane len pri plánoch

Zostáva už len dúfať, že tento plán nezostane len plánom, ale sa aj zrealizuje. Ideálne by bolo, ak by sa tak stalo nielen v školskom roku 2019/2020 ale aj v tých nasledujúcich.

Zdroj: tvnoviny.sk | Foto: pixabay.com