podolie

Poznať históriu Slovenska a byť hrdí na našich predkov. Každý z nás to počúval ako dieťa od starých rodičov aj učiteľov. Ak v lete trávite dovolenku v okolí Nového Mesta nad Váhom alebo Piešťan, máme pre vás tip na rodinný výlet :-).

Navštívte unikátny areál Parku miniatúr v Podolí. Areál sa nachádza na pozemku Základnej školy v obci Podolie, okres Nové Mesto nad Váhom. Je to park modelov dobových rekonštrukcií slovenských hradov v mierke 1:50.

hradNájdete tam 30 modelov, napr. Čachtický hrad, hrad Branč, hrad Korlátka a mnohé ďalšie historické pamiatky z celého Slovenska. Výlet je vhodný pre rodiny s deťmi aj dôchodcov. Návštevník dostane letáčik s popisom hradov a ich stručnou históriou. Deti poteší pamätná pečiatka. V areáli sa nachádza aj ohnisko, kde si výletníci môžu opiecť špekáčky (treba sa nahlásiť vopred, účtuje sa poplatok za drevo).

parkpodolieVstupné je 1,5 eur pre dospelých a 1 euro pre deti, mládež, dôchodcov a ZŤP. Otvorené denne od 9:00 do 17:00 hod. okrem pondelka. Park miniatúr sa nachádza asi 13 km z Nového Mesta nad Váhom smerom na Krakovany.

Zdroj: matusovo-kralovstvo.sk | Foto: facebook/park miniatur Podolie

Hľadáte prácu? Skúste www.NovyJob.sk

Potrebujete nejakú službu? Skúste www.Sluzbomat.sk