Druhá májová nedeľa patrí od nepamäti všetkým maminám. Manželia a synovia vykúpia všetky kvetinárstva, detičky v školách a škôlkach pripravili darčeky a besiedky k tejto milej udalosti. Medzi prekvapenia, ktoré môžu tú našu najdrahšiu bytosť na svete potešiť, patria aj krásne skladby o mame.

Na Slovensku je mnoho interprétov, ktorí majú vo svojom repertoári skladbu s týmto motívom. Rozhodli sme sa zabrúsiť po vlnách internetu a ponúknuť vám zopár takých, ktoré rozhodne pohladia dušu a pri ich počúvaní si uvedomíme to šťastie, že máme svoje zlaté mamy. A hriať nás môže tiež pocit, že podobne to vnímajú aj tie naše deťúrence.

Moja zlatá mamina

A práve s nimi si môžete niektoré skladby zaspievať. Ak zvyknete svojim drobcom púšťať uspávanky, mohli ste pri výbere tých najkrajších natrafiť aj na CD od populárnej dvojice Spievankovo. Uspávanky do postieľky, tak znie názov albumu, obsahuje 22 krásnych tradičných pesničiek, ktoré spievajú aj detičky. V poradí jedenásta má názov Moja zlatá mamina a je skutočne roztomilá. Veď posúďte:

Mama je mama

Pri detských spevákoch zostaneme. Kto by si nepamätal na speváčku Mišku Paštékovú? Na jej hity Mandarínka Darinka alebo Sprayer – frayer? Vydala tri albumy, získala aj zlaté platne. Spolupracovala s Petrom Nagyom a patrila do éry obľúbených detských hviezdičiek. Dnes je z Mišky pedagogička a kurátorka. Venuje sa fotografii a estetike. Zaspomínajte si na krásnu skladbu venovanú všetkým mamám, ktorá nesie jednoduchý názov Mama je mama:

Hotel mama

Ak nemáte v malíčku tvorbu speváčky Kristíny, budete milo prekvapení, že aj ona má vo svojom playliste song, ktorý je vyznaním pre mamu. Mám názov Hotel Mama a vyšiel v roku 2010 ako súčasť albumu V Sieti Ťa Mám. Tento hotel asi poznáme všetci a je otázne, čo by sme bez neho vôbec robili. 🙂

Tak sa neboj, mama

Aj dvojičky Twiins nahrali skladbu venovanú mamám. Má názov Tak sa neboj mama a patrí k tým nadčasovým. Oplatí sa vypočuť si ju. Ak registrujete najmä ich aktuálne hity, budete milo potešení touto nežnou skladbou. 🙂

Milé mamičky a babičky, ste úžasné. 🙂

Zdroj: youtube.com, wikipedia.com Foto: facebook.com