AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:

Druhá májová nedeľa je deň, ktorý patrí všetkým mamkám. V roku 2017 to vychádza na 14. mája. Prinášame vám spoveď mladej ženy, ktorá sa len pred pár mesiacmi stala prvýkrát mamou. To ako to celé vníma bude maminkám už určite známe, ale túto emóciu treba posunúť aj medzi mužov. Aká je teda materinská láska?

NEOPÍSATEĽNÁ….Je to DAR 🙂 Ale pekne po poriadku.

“V prvom rade chcem poďakovať svojej maminke. Až teraz som pochopila, že láska od mamy je najsilnejšia a jednoznačne nenahraditeľná. Najlepšia kamarátka, najväčšia opora, proste žena plná superlatívov. V druhom rade chcem poďakovať mojej svokričke, ktorá takisto v tej najkrajšej láske vychovala pre mňa muža, ktorý sa nebojí milovať celým srdcom. A ďalšie poďakovanie patrí môjmu manželovi, vďaka ktorému som sa mohla stať aj ja MAMOU.

Už veľakrát som zažila deň matiek, ale ako dcéra, keď som mamke kreslila obrázok či pripravovala nejaké malé prekvapenie. No tento deň je zrazu oveľa výnimočnejší. Po prvýkrát budem oslavovať tento deň ako matka. Áno, už som mama. Toto prajem zažiť každej žene. Samozrejme nie kvôli darčekom, nie kvôli kvetom. Dôvod je iný. Jediným dôvodom je iba ten pocit, že láska k vlastnému dieťaťu je bezhraničná a napriek tomu každým dňom silnejšia, väčšia, intenzívnejšia a stále krajšia.

Byť matkou nie je jednoduché, pretože sa to nikde v škole neučí a žiadna knižka vám neprezradí viac ako len teóriu. Ale sme predsa ženy, a ženy zvládajú všetko. Naozaj všetko! 🙂 Sme silné tvory, ktorým netreba oslavovať Deň matiek nijako prehnane. Verím tomu, že pre každú z nás je aj tak najkrajším darom úsmev na perách svojho dieťaťa. A to v hociktorý deň. Či piatok, či sviatok, či cez deň, či v noci… .

V podstate opísať materinskú lásku nedokáže žiadna mama. To proste musíš zažiť! 🙂 Dať dieťaťu život, cítiť tlkot jeho srdca, to teplo, tú detskú vôňu, tú jemnú pokožku, cítiť to, že ste pre neho tá najdôležitejšia osoba na svete, vedieť, že vaša náruč je pre neho to najbezpečnejšie miesto na zemi, váš dotyk, pohladenie, úsmev či objatie tá najkrajšia chvíľka dňa. A to zakaždým. Dieťa sa toho nevie nabažiť. Ani žiadna mama. To som si istá.”

Tento deň je o NÁS. Bez nás by tento svet nebol. Ale byť mamou to je každodenný sviatok, celých 365 dní, 7 dni v týždni, 24 hodín denne 🙂

Byť MAMOU je jedným z najlepšie platených zamestnaní. Je totiž platené čistou láskou (Mildred B. Vermont) 🙂

Foto: depositphotos.com