Byť matkou na plný úväzok nie je ľahká úloha a vie to každá jedna z vás. No určite ste od manžela či priateľa počuli vetu v zmysle: “Veď ja chodím do práce, som viac unavený a narobený ako ty, keď si celé dni doma a skoro nič nerobíš.” Asi vo vás táto veta vyvolala riadne nervy a podobným mužom bol aj Tony Emms, ktorý si však uvedomil svoje chyby a zlé mienenie! Svojím príspevkom dojal všetky mamičky z celého sveta, ktoré sú na materských dovolenkách!

 

Mladý otec Tony Emms spolu so svojou snúbenicou Charlotte vychovávajú dieťa. Samozrejmosťou je, že sa matka rozhodla ostať na materskej dovolenke, zatiaľ čo mladý Tony zarábal peniaze. Všetko im dovtedy dobre klapalo, boli šťastní, no vo chvíli, keď začala materská dovolenka sa všetko otočilo!

Muži majú asi tej dojem, že slovo materská dovolenka aj znamená dovolenku. Veľa z mužov si neuvedomuje, čo všetko musí žena za celý deň stihnúť urobiť a ešte popritom dávať pozor na dieťa a venovať mu všetku jej energiu.

Tony si stále pokladal otázku: ” Ako je možné, že je Charlotte stále taká unavená a na nič nemá náladu,veď predsa on je ten, ktorý celý deň pracuje!” No ale jedného dňa, keď prišiel z práce domov a uvidel svoju snúbenicu spinkať spolu s dieťatkom mu všetko došlo! Svoju snúbenicu si odfotil a pod fotku napísal dojímavý príspevok, z ktorého boli všetky ženy na svete na mäkko, pretože pochopil, že byť matkou je práca na 24 hodín denne!

„Niekedy nemá táto žena dostatok úcty predo mnou. Zakaždým, keď som prišiel domov z práce, Charlotte bola „unavená“. Ja som pracoval celý deň, kto je unavený? V poslednej dobe som premýšľal o tom, čo táto úžasná žena robí, keď som preč z domu … myslel som si, že len sedí s dieťaťom, oddychuje a nejak sa prehrajú, no nie! Odpoveď je NIE!“

Keď idem do práce každé ráno, zobudí sa, naraz má plné ruky práce a musí byť okamžite pripravená na všetko, čo ten deň prinesie …vstane a stará sa o plačúce dieťa. Naše dieťa má hlad, Charlotte rovnako, ale najprv dieťa dostane niečo na jedenie. Potom sa s ním hrá, vymieňa nechutnú plienku, potom sa zase hrajú. A keď konečne zaspí, myslíte si, že si oddýchne? Omyl, využíva čas na pranie bielizne, upratovanie hračiek a domácnosti a umýva riad. Potom sa dieťa prebudí a má opäť hlad. Charlotte dokonca ešte nejedla nič, ale teraz musí spraviť obed pre dieťa. Potom bude samozrejme opäť pozornosť na ňom, treba ho zabaviť – pamätajte mama ešte stále nejedla … A to všetko čistenie predtým bola len strata času, pretože samozrejme, teraz sú opäť všade samé hračky.

„Keď som prišiel domov z práce, bol som naštvaný, že musím upratovať. Čo celý deň nič nerobí? Vtedy som pozrel na dieťa, ktoré bolo zdravé a šťastné. Ak aj ostatní muži si myslia to, čo ja, je na čase, aby zistili, aké sú ich manželky a čo naozaj robia. Rešpektujte matku svojich detí! Je to veľmi zvláštny človek, ktorý obetuje všetko, aby sa postaral o svoje dieťa. Mám rád mojich spiacich anjelov a obe si zaslúžia krátku prestávku! ❤ Charlotte.“

Zdroj: dailymail.co.uk | Foto: Facebook

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Rurinka P.
Som taká, že rada píšem o všetkom, čo ma zaujme. Celkovo sa zaujímam, čo sa kde deje a najviac milujem príbehy zo života a tiež rôzne zaujímavosti. Milujem hudbu, módu, cestovanie, deti, tanec.Som empatická, citlivka ale s tým sa moc nechválim :D ale tiež som niekedy zbrklá a všetko by som chcela hneď. Rada skúšam nové veci a žiadnym výzvam sa nebránim. Dúfam, že si na mňa zvyknete a budú sa Vám moje články páčiť :)