bosé dievča v tráve

Aj vy ste sa tešili na to, ako si v lete obujete ľahké sandálky? Poltopánkam zamávate na rozlúčku a necháte ich na pár mesiacov “odpočívať” v skrini? A čo sa posunúť ešte o krok vpred a obuť sa “naboso”? Zelená tráva na dvore láka na bosú prechádzku.

Ak bývate v rodinnom dome, nebojte sa nechať šľapky vnútri a odbehnite si von pre petržlénovú vňať alebo poliať kvety naboso. A po ceste naspäť, sa nevyhnite kamienkom a ani pieskovisku vašich ratolestí. Čo poviete, bola to celkom príjemná masáž pre vaše nohy, však?
A keď ste to už odskúšali vy, smelo vyzujte vášho malého drobca a nechajte ho pobehať po záhrade. Chôdza naboso je totiž prevenciou plochých nôh a odporúčajú ju aj ortopédi.

Počuli ste o “barefootkach?”

Vedeli ste, že na podobnom princípe fungujú aj niektoré topánky? Takáto obuv sa označuje ako barefoot obuv a umožňuje nohám cítiť pri chôdzi nerovnosti povrchu a zároveň vašu nohu chráni pred odreninami.
“Barefootky” sa vyznačujú tým, že sú vyrobené z ľahkých materiálov, majú ohybnú podrážku a pre prsty ponúkajú dostatočné množstvo priestoru. Pri chôdzi, kedy sa prstová časť rozširuje, je dôležité, aby palec aj prsty nenarážali na stenu úzkej topánky. Potrebujú dostatok priestoru, aby nevznikali deformácie nôh a prstov. Ďalšou charakteristikou tohto typu obuvi je absencia podpory klenby,kedy svalstvo nôh môže samé posilovať.

detské červené capačky

Obujte svoje deti do capačiek

Medzi barefoot obuv patria aj capačky pre deti. Sú to zväčša kožené topánočky, ktoré spĺňajú aj vyššie spomínané charakteristiky. Sú ideálnou voľbou mamičiek pre ratolesti – začínajúcich chodcov. Ľahko sa obúvajú – okolo členka držia na gumičku a kožená podrážka môže byť jedno alebo viacvrstvová. Existuje na trhu viacero výrobcov a tiež veľa krásnych oku lahodiacich vzorov, ktoré sa budú páčiť aj vašim detičkám.
Capačky sú ideálnou voľbou aj pre staršie deti, ktorým na dvore neújde vôbec nič a preskúmajú všetko od psej búdy až po krtince v záhrade:-) Nôžky ochránia pred oškrením a zároveň sa budú cítiť ako naboso. A možno si nejaké obstaráte aj vy:-).

foto: pixabay.com, stellaunteserodelmare.blogspot

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.