Minulý rok sa medzi slovenskými mamičkami už po tretíkrát hľadal Najkrajší výrobok od mamky. Aj v roku 2017 prihlásili šikovné a tvorivé mamičky do súťaže svoje výrobky, na ktoré sú najviac hrdé. Za projektom stojí internetová skupina Čo dokáže mama a podporu dostali aj od nášho magazínu.

 

Skupina šikovných mamičiek verejnosti predstavila súťažné výrobky, ktoré sa uchádzali o pozornosť a hlasy. Do finále tak postúpilo 10 mamičiek a z ich tvorby vybrala tie najlepšie porota, v ktorej sedela napríklad aj známa herečka Kristína Farkašová či moderátorka Miriam Kalisová.

Módna dizajnérka Matty Urbanić

Prvé miesto získala mamička 5-ročnej Aimee May, Matty Urbanić. Venuje sa módnemu dizajnu a z jej skvostných kúskov odpadnete! Sú neskutočne nádherné a my sme sa do nich zamilovali na prvý pohľad!

K dizajnérstvu sa dostala cez profesiu fotografky. Pôvodne sa venovala fashion fotografiám, no rozhodla sa svoje fotky posunúť na vyšší level a urobiť ich rozprávkové. Keďže k tomu potrebovala aj šaty a doplnky, jej ďalšia cesta bola jasná.

„Zaspomínala som si na svoje detstvo, na časy, keď som bola obklopená látkami, niťami a šijacími strojmi,“ vyznáva Matty, ktorej mama pôsobila ako módna návrhárka. Jej tvorba je pre všetky ženy, počúva potreby klientiek a podľa ich želania aj tvorí. Práve ony sú jej hnacím motorom, posúvajú ju vpred až za jej vlastné hranice.

„TVORÍM HLAVNE NOSITEĽNÚ MÓDU, ČO SI MôŽEME DOVOLIŤ KAŽDÁ“

Keďže sa venuje handmade tvorbe, dokáže každej klientke vyrobiť k šatám aj doplnky ako kabelky, opasky, šperky… . Lepšie ako stokrát počuť, je raz vidieť, preto sa poďte nabažiť jej krásnymi umeleckými skvostami:

Úžasné šaty od Matty Urbanić:

Zdroj/Foto: facebook,com, instagram.com