Byť rodičom je zložité. Byť dobrým rodičom je každodenný boj. A byť dokonalým rodičom je jednoznačne nemožné. Keď sa už samé boríme so starostlivosťou o svoje dieťa, s väčšou toleranciou sa dívame na výchovné prešľapy ostatných. Ale sú prípady, nad ktorými aj ten najchápavejší človek krúti hlavou. A rodičia, ktorí v nich vystupujú, by sa ani rodičmi nazvať nemali. Ktoré otrasné prípady šokovali celý svet?

Ak aj vynecháme vyslovené zločiny vraždy, či bezcitného usmrtenia, z uvedeného tuhne krv v žilách. Tento rebríček nemá poradie. Veď dalo by sa vôbec určiť, ktorý z rodičov sa previnil najviac? Existuje primeraný trest pre takého rodiča? A exituje  spôsob ako zahojiť rany nielen na tele, ale hlavne na duši bezbranného dieťaťa?

1.    Sarah Burge

Bývalá, už zostarnutá playmate sa nikdy netajila až chorobnou posadnutosťou svojím vzhľadom. Sama sa s hrdosťou označuje ako “ľudská barbie” a dlho bola známa hlavne miliónovými útratami za plastické operácie. Pred pár rokmi pobúrila celú Ameriku, keď darovala svojej sotva 7-ročnej dcére Popy k narodeninám poukaz na prsné implantáty. Poukaz mal hodnotu 10 000 dolárov a Popy ho bude môcť využiť vo veku 16 rokov.

Sarah Burge s dcérou Popy

2.    Joey a Chad Mudd

Rodičia dospievajúcich dcér – 13 a 14-ročnej priznali, že pravidelne využívali drogy ako výchovný “vyjednávací prostriedok”. Svojim deťom poskytovali drogy ako motiváciu a odmenu za to, že sa pripravili do školy, alebo urobili domáce práce. Matka priznala, že so svojimi dcérami fajčila marihuanu. U otca sa zistilo, že deťom dával kokaín a sám ho minimálne raz užil.

Joey a Chad Mudd v čase zatknutia
Chad a Joey Mudd v minulosti

3.    Kerry Cambell

Pôvodom Britka, momentálne žijúca v San Franciscu v USA. V rannej šou Good Morning America s hrdosťou priznala, že svojej 8-ročnej dcére Britney pichá do tváre botox, aby zvýšila jej šance na detských súťažiach krásy. Britney, ktorá bola tiež prítomná v štúdiu sa síce posťažovala, že ju botoxové injekcie boleli, ale vydržala to, lebo nechce mať na tvári žiadne vrásky (tá musela byť v 8-mych rokoch nechutne zvráskavená). Kerry nevidela na pichaní botoxu nič zlé, veď len chcela pomôcť svojej dcére, aby sa stala hviezdou. Vraj jej túto “spoľahlivú” metódu poradili ostatné mamičky, ktoré stretla na súťažiach krásy.

Kerry Cambell s dcérou Britney
Britney Cambell – pre krásu sa trpí

4.    Felicia McClure

Matka z Utahu bola obvinená zo zneužívania maloletých po tom, čo sa pokúsila predať panenstvo svojej 13-ročnej dcéry. Do finálneho výberu sa dostali dvaja užívatelia sociálnych sietí, ktorým poslala provokatívne fotky svojej dcéry, kde bola buď nahá, alebo v spodnom prádle. Na tieto fotky náhodou narazil jej vtedajší druh a udal Feliciu na polícii. Matka uviedla, že jej dcéra spočiatku s jej plánom súhlasila, ale neskôr si to rozmyslela a priznala sa, že nemá z toho dobrý pocit. Dosť smutný je aj fakt, že ak by bola len o rok staršia (teda 14-ročná), jej matku by nebolo možné trestne stíhať. Ktovie, koľko rodičov si v skutočnosti takýmto spôsobom beztrestne vylepšuje rodinný rozpočet.

Felicia McClure

5.    Diana a Mohamed Rizal

Rodičia z Indonézie, žijúci v malej dedinke Sumatran. Ich syn Ardi mal už vo veku 2 rokoch vybudovanú silnú závislosť na nikotíne. Prvú cigaretu vraj vyfajčil ako 8-mesačné bábätko. Ako batoľa už fajčil 40 cigariet denne. Táto závislosť sa prejavila aj na zdravotnom stave – kvôli zhoršenému dýchaniu sa Ardi vôbec nemohol hrávať so svojimi vrstovníkmi. Jeho matka sa vyhovárala na to, že ak Ardimu odmietne dať cigaretu, začne kričať a búchať hlavou o stenu. Bez cigarety mu je zle od žalúdku a má závrate. Jeho otec sa vyjadril, že Ardi vyzerá zdravo a nie je nutné tento problém riešiť. Ardi si napokon dal život do poriadku, ale bez rodičovskej pomoci. Sám musel prekonať nielen závislosť na cigaretách, ale aj následnú závislosť na jedle.

Ardi Rizala
Ardi Rizala s matkou Diane

Čo je na týchto prípadoch najviac tragické? Asi to, že takmer určite nejde o tie najhoršie prípady rodičovského zlyhania. Sú len viac medializované, ako iné, možno ešte smutnejšie príbehy. Príbehy, kedy rodičov nikto nezastaví a oni si nikdy neuvedomia, ako strašne ublížili svojmu dieťaťu.

Zdroj: youtobe.com; people.com; abcnews.go.com | Foto: youtobe.com

Hľadáte prácu? Skúste www.NovyJob.sk

Potrebujete nejakú službu? Skúste www.Sluzbomat.sk