Z tohto prípadu je nám do plaču. Kde sa môže v rodičoch nájsť takéto zmýšľanie? Rodičia dvojročného a trojročného chlapca si chceli konečne oddýchnuť a tak deti nechali v katastrofálnych podmienkach u bezdomovcov. Poprosili ich, aby ich na chvíľu postrážili a už sa nevrátili.

 

Spolu s chlapcami prišli za skupinkou ľudí bez domova a požiadali ich, aby im úplne nahých chlapcov postrážili, že musia ísť niečo kúpiť a o 20 minút sa vrátia. Nestalo sa tak, trojročný Andrej a jeho dvojročný brat Maxim s nimi zostali týždeň, dokedy si ich nevšimla okoloidúca žena. Prípad sa stal na juhu Ukrajiny v Záporoží.

Chlapci boli v zúboženom stave a nahí. Pôvodne žena hľadala pri rieke Dneper miesto na opaľovanie, keď natrafila na skupinku a dve chúďatká. Aj napriek tomu, že sa jeden z bezdomovcov snažil o nich starať a dával im jesť, chlapci boli podvyživení a chorí. Žena zalarmovala políciu.

Chlapci pili vodu z rieky

Tá prišla spolu so sanitkou. Podľa slov polície boli chlapci v zlom stave, jedlo hľadali v odpadkových košoch a pili vodu z rieky. Trpeli podvýživou a infekčnými chorobami. Skoro vôbec nemohli chodiť, natoľko boli zoslabnutí. Poznali svoj vek a meno ale na rodičov sa nepýtali.

Rodičia si od nich chceli oddýchnuť

Krkavčí rodičia sa živia zberom kovového šrotu a predajom a polícii povedali, že si od detí chceli konečne oddýchnuť. Polícia začala proti ním trestné stíhanie, hrozí im 5 rokov väzenia. Tamojší sociálny úrad ich chce zbaviť rodičovských práv a deti umiestnili do sirotinca.

Zdroj/Foto: youtube.com