Ak si nemôžete dovoliť dráhu kozmetiku z reklamy, neostanete o nič pozadu, ak využijete jednoducho to, čo máte doma. Aj v kuchyniach sa totiž ukrývajú zázraky ktoré pôsobia výborne na ženskú krásu. 

Keď pôjdete variť, alebo si zaliať kávu, spomeňte si na tieto naše jednoduché tipy:

Zázrak menom káva

Kofeín má protizápalové účinky, zmierňuje začervenanie pokožky, odstraňuje tmavé kruhy pod očami, odstraňuje poškodenie kože spôsobené UV žiarením. Použite lyžičku zrnkovej kávy namočenú v teplej vode, prípadne zmiešanú s mydlom na tvár a okrem jej famóznych účinkov, dostanete aj píling pokožky v jednom.

Bomba pre krásu vlasov

Vyskúšajte domácu liečivú masku. Budete potrebovať vajcia, olivový olej, mlieko a citrón.

Vajcia sú najdôležitejšou surovinou. Vyživujú vlasové korienky a dodajú vlasom prirodzený lesk. Okrem toho vajcia obsahujú vitamíny, ktoré podporujú rast vlasov.

Olivový olej hydratuje vlasy a je veľmi vhodný na suché, poškodené vlasy.

Mlieko vlasy zvláčni a dodá im mäkkosť.

Citrón zase odstraňuje prebytočný maz vo vlasoch. POZOR však, pretože vlasy zosvetluje. Preto ho treba zriediť s vodou v pomere 1:2.

Ako na to? Suroviny jednoducho spolu vyšľaháme, vmasírujeme do pokožky hlavy a dáme si kúpaciu čiapku. Celú zmes necháme pôsobiť cca 15 minút. Následne zábal umyjeme vlažnou vodou a dávame pozor, aby sme skutočne všetko dobre zmyli. V žiadnom prípade neumývame teplou vodou, pretože vajcia by mohli začať tuhnúť. Nakoniec vlasy umyjeme šampónom, aby boli naozaj čisté.

Foto: pixabay.com

Hľadáte prácu? Skúste www.NovyJob.sk

Potrebujete nejakú službu? Skúste www.Sluzbomat.sk