Tripple test straší dnes milióny žien. Každá tehotná žena ho podstupuje zhruba v 16. týždni gravidity. Tento test odhaľuje riziko postihnutého dieťaťa. Ak sú výsledky rizikové, budúca mamička absolvuje ďalšie testy, čo znamená týždne nepokoja, obáv, strachu a neistoty. Ak sa však ukáže veľké riziko postihnutého dieťaťa aj po odobratí plodovej vody, žena má právo rozhodnúť sa. 

 

Právo na život

Každá budúca mamička má právo rozhodnúť sa. Samozrejme je to vaša voľba, skúste sa však predtým, než sa rozhodnete to ukončiť, hlbšie zamyslieť. Viete koľko detí muselo zomrieť kvôli tomuto zastrašujúcemu testu? A neprávom? Testy nie sú vždy pravdivé, dokonca sú často len orientačné a zavádzajúce. Koľko krásnych detí by mohlo behať medzi nami, nebyť tohto testu. Áno, každá žena má právo rozhodnúť sa, ale aj každé dieťa má predsa právo žiť. Kto vyjadrí názor za neho?

Kedysi žiadne testy neboli a ženy boli pokojnejšie

A viac si užívali tehotenstvo. V dnešnej dobe chcú mať ženy deti, ale celé obdobie gravidity, možné riziká a samotný pôrod, vyvoláva u budúcich mamičiek panický strach. Lekári nás stále pred niečím varujú, neustále treba brať nejaké lieky, podstupovať vyšetrenia. Samozrejme každá tehotná žena je rada, keď odchádza od doktora s dobrým pocitom, že je všetko v poriadku. No nie je to všetko prehnané? Medicína má dnes veľký prospech pre naše zdravie, čo je veľké plus, ale nie je tento test zbytočný?

Strach je prirodzený

Bojíte sa, že by ste nedokázali vychovávať postihnuté dieťa a tak to radšej vzdáte? Ale veď to je už predsa malý človiečik, ktorému bije srdiečko. Lebo bude odlišné ako ostatné deti a vy to psychicky nezvládnete? Byť odlišný je predsa normálne! Všetci sme odlišní! Len preto, že začne neskoršie behať, bude pomalšie čítať, možno nebude rozprávať, bude mu chýbať prst či ruka, alebo bude mať šikmé očká a bude potrebovať viac starostlivosti, preto nemá právo žiť? Myslíte, že by vás takéto dieťa ľúbilo menej? Alebo si myslíte, že ho vy nebudete vedieť ľúbiť dostatočne? Desí vás, že sa vás ostatné mamičky budú strániť? Dokonca máte strach, aby dieťa netrpelo, keď ho spoločnosť neprijme, tak ho teraz radšej zabijete? Mysliac si, že ste urobili dobre, veď by určite nebolo šťastné. Kto ste, že to viete najlepšie? Samozrejme je prirodzené mať strach, ale rozhodnúť sa ukončiť to, keď ani neviete ako to dopadne? Nejde len o vašu pohodlnosť?

Zastavme to!

Dajme právo na život aj takýmto deťom, bez rozdielu, bez požiadaviek, bez kritérií. Nech sú aké sú, majú právo byť medzi nami a dostávať lásku. Ak neveríte, že sa oplatí bojovať, opýtajte sa mamičiek, ktoré sa aj napriek pozitívnym výsledkom Tripple testu rozhodli vydržať a porodili takéto dieťatko. Rozhodli by sa inak, keby mali znovu možnosť voľby? Určite nie a viete prečo? Zistili, čo sú pravé hodnoty ako láska, obetavosť a aké je to prijať a ľúbiť niekoho len preto, že je! Nie preto aký je!

Chceme vedieť váš názor

Napíšte, čo si myslíte. Zdieľajte, aby bol každý hlas vypočutý, nech už je akýkoľvek. Podeľte sa o svoju skúsenosť. Možno práve vy svojím názorom zachránite nejednu nádhernú dušičku. Každý má predsa právo žiť, každý má nárok žiť. Len preto, že niekto nespĺňa kritériá normálneho a pekného človeka podľa tejto konzumnej a chorej spoločnosti, nezabíjajme ho.

 

Foto: pixabay.com

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.