Niektoré mamičky sa z pôrodu spamätávajú dlho, telo dostane poriadne zabrať. Nielen bruško, ale aj prsia a zadoček. Niektoré sa rozhodnú pre prsné implantáty a lipomasáž, iným to nestačí a potrebujú si prečistiť hlavu a začnú cvičiť a makať na sebe. Aký je najlepší relax na prečistenie si hlavy? Je to beh. Zatiaľ nikto nič lepšie nevymyslel, je to nenáročný šport, ktorý môžete robiť kdekoľvek a jediné, čo na to potrebujete sú pohodlné topánky na behanie. Vyberte si tie, v ktorých behať bude potešenie a nie utrpenie.

 

Dajte si pozor na veľkosť a podrážku

V prvom rade si musíte vybrať správnu veľkosť. Pri výbere dámskej bežeckej obuvi by ste mali postupovať takto – posuňte nohu tak, aby sa palec dotýkal špičky topánky a ak vopcháte prst medzi topánku a pätu, gratulujem, máte správnu veľkosť. No vybrať si veľkosť je to najjednoduchšie, čo vás čaká ďalej? Pri behaní zaťažujete telo viac, ako len svojou hmotnosť. Preto je dôležité, aby ste boli k svojim kĺbom dobrá, a to dosiahnete vďaka kvalitným podrážkam. Preto čím viac vážite, tým viac by ste si mali dať záležať na kvalite podrážky.

Kde a koľko budete behať?

Najlepšie pre vaše telo je, keď beháte po mäkkom povrchu. Ideálny je futbalový trávnik, no nie každý má túto možnosť, takže je nútený behať po asfalte či iných tvrdších povrchoch. Vtedy musíte opäť myslieť na svoje kĺby, a preto sa oplatí priplatiť si za odpruženie topánky. Tiež je dôležité vyberať topánky podľa toho, koľko a ako dlho budete behať? Keď viete, že sa budete behu venovať iba rekreačne, nepotrebujete predávať rodinný porcelán, aby ste si kúpili najlepšie bežecké topánky. No keď viete, že denne zabehnete 8 km, poriadne zainvestujte, vráti sa vám to.

Behanie – skvelý reset hlavy

Behanie nepomáha iba chudnúť, ale tiež aj s prečistením hlavy. A to až tak veľmi, že pomáha bojovať s depresiami. Okrem toho vám zlepší fungovanie vášho srdcovo-cievneho systému. Hoci sa budete po prvých dňoch behania cítiť unavená, časom budete plná energie a budete sa cítiť oveľa lepšie. Dámy, obujte si svoje tenisky a odbehnite si svoje prvé kilometre.

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.