Veľmi ťažké obdobie prežívajú rodičia len 11-mesačnej Kie Gott z Bradfordu vo Veľkej Británii. O obe ruky i nohy ju pripravila zákerná meningitída. Lekári hovoria, že sa jedná o najhorší prípad za posledných 25 rokov. 

 

Zvláštne správanie svojej dcérky si všimla jej mama približne pred mesiacom. Prišlo jej veľmi divné, že sa malá Kia vôbec neteší príchodu svojho otca ako tomu bolo obvykle. Rozhodla sa preto navštíviť lekára, ktorý ich poslal domov.

V ten večer sa na tele dievčatka objavila neznáma vyrážka a neskutočnou rýchlosťou sa šírila po celom tele. Dievčatko začalo kolabovať ešte do príchodu záchranárov. Lieky jej museli lekári vpichnúť do píšťaly, nakoľko žily vypovedali malému bábätku službu. Cestou do nemocnice prekonala aj menšiu srdcovú príhodu.

Po príchode do nemocnice lekári napokon diagnostikovali Kii chorobu, ktorej sa obáva snáď každý rodič – meningoková sepsa. Podľa slov lekárov ide o najhorší prípad meningitídy za posledných 25 rokov. Dievčatko tak prišlo o všetky štyri končatiny. Okrem toho má poškodený mozog a čiastočne prišla o zrak aj sluch. Malá Kia je však veľká bojovníčka a nevzdáva sa, o život napriek tomuto všetkého bojuje ďalej.

Zdroj: metro.co.uk | Foto: Youtube, pixabay.com