Zázračné dieťa Parker Grelecki sa narodil s abnormálne veľkou hlavou, odborne povedané hydrocefalom: v preklade – vodnatieľka mozgu. To spôsobilo abnormálne nahromadenie mozgovo-miechového moku v mozgu, čoho výsledkom bolo nadmerné zväčšenie chlapcovej hlávky.

Parker sa narodil v roku 2008. Lekári však už dopredu boli na jeho stav pripravení. Po pôrode prostredníctvom série operácií sa snažili zabezpečiť vypustenie prebytočnej tekutiny z novorodencovej hlavičky, ktorá zároveň zmiernila tlaky v jeho hlave.

Tekutina spôsobovala v jeho hlave tlak

Vzhľadom k zväčšeným rozmerom, mal chlapec v hlave priestor iba pre 2 percentá mozgovej hmoty a zvyšných 98 percent tvorila tekutina. Ako povedal lekár Joseph Williams, cieľom lekárov bolo vytvoriť čo najviac priestoru pre normálny rast jeho mozgu.

Terapia mohla spôsobiť smrť alebo prežitie a vyliečenie

Parker následne začal s fyzikálnou terapiou. Tá mu zabrala, hoci lekári pripravovali rodičov na najhoršie. Čo sa tomuto zázračnému chlapcovi stalo? Vynechal fázu plazenia a hneď začal chodiť. V škole priam vyniká a vraj už do pár minút po stretnutí s ním zistíte, že je veľmi inteligentný.

Pozrite sa spolu s nami, ako sa dnes tomuto zázračnému a krásnemu chlapcovi darí! Držíme mu palce, nech prekvapuje svoje okolie i naďalej iba v tom pozitívnom smere.

Zdroj/Foto: youtube.com, tiphero.com, ugamiracle.org