Ešte počas druhej svetovej vojny založil spoločnosť Ikea vo Švédsku Ingvar Kamprad. Od roku 1992 je pobočka tejto populárnej predajne aj v Bratislave a teší sa veľkému záujmu ľudí z celého Slovenska. Ak tam nakupujete výrobky pre deti, zbystrite pozornosť.

Ešte predtým, ako do rodiny pribudne prírastok, zvyknú rodičia nakupovať výbavičku a mnohí z nich si vyberú práve Ikeu. Keďže tam kúpia takmer všetko od detskej postieľky po drobnosti pre bábätko. Ak ste v tejto predajni kúpili podbradníky MATVRA, skontrolujte, či ide o tieto druhy na obrázku.

Spoločnosť totiž sťahuje z trhu podbradníky v červenej a modrej farbe. Ak ich máte doma, prestaňte ich deťom obliekať, pretože môže hroziť riziko udusenia. Aj napriek tomu, že prešli testami, firma dostala upozornenie, že gombík na nich sa môže uvoľniť a dieťa sa v najhoršom scenári môže udusiť.

Ak už takýto podbradník máte doma, môžete ho vrátiť a dostanete podobný výrobok v rovnakej hodnote alebo vám vrátia peniaze. Doklad o kúpe nie je potrebné predložiť. Ak máte doma podbradníky tejto istej značky MATVRA ale vo farbe zelená a žltá s ovocím a zeleninou, tie používať môžete. Podľa spoločnosti sú v poriadku, pretože sú vyrobené z iného materiálu a majú aj iný tvar.

Zdroj: noviny.sk | Foto: pixabay.com