K prázdninám patrí najmä voda, no tá môže byť aj veľkým nepriateľom. Každé leto príde o život utopením mnoho ľudí a medzi nimi veľakrát aj deti. Najnovší tragický prípad je obzvlášť smutný, pretože sa obeťou stalo len 2,5-ročné dievčatko, ktoré neustrážili vlastní rodičia.

 

Príbuzní malej Timejky stále nedokážu pochopiť, ako také malé dieťa mohlo prejsť samé cez hlavnú cestu k asi 100 metrov vzdialenému potoku. Zatiaľ nie je isté, či sa na miesto vybrala sama alebo so staršími deťmi, ktoré ju tam nechali. Paradoxom je, že v rovnakom potoku sa pred desiatimi rokmi utopila aj jej teta.

K nešťastiu došlo na východe Slovenska pri Bardejove. Rodičia dievčatka spolu s jej štyrmi súrodencami boli na oslave narodenín ich krsňaťa v osade za Dlhou Lúkou pri Bardejove. Rodičia si vôbec nevšimli, že dievčatko nie je v dome ani u susedov. Až po hodine zistili, že Timea nikde nie je a začali ju hľadať. Prehľadali aj les a dedinu, no bez úspechu. Až večer našli stopu v podobe detských topánočiek pri potoku.

Hasiči z vody vytiahli už nehybné telo malého dievčatka a pitva určí presnú príčinu smrti. Cudzie zavinenie vylúčili, no vyšetrovatelia začali trestné stíhanie. Príbuzní malého dievčatka sú presvedčení, že na vine je práve teta, ktorá sa na rovnakom mieste utopila pred desiatimi rokmi a malé dievčatko k sebe privolala a stiahla k sebe pod vodu.

Zdroj: tvnoviny.sk | Foto: pixabay.com