Dojčenie na verejnosti je diskutovaná téma, aj keď zbytočne nafúknutá. Odporcovia sa obraňujú tým, že je nedôstojné obnažovať sa na verejných priestranstvách, pričom bilboardy a reklamy so sporo odetými modelkami im už nevadia. So skúsenosťou dojčiacej mamičky v reštaurácii sa podelila jej kamarátka.

 

Matka troch detí – Melanie Dudley z Texasu bola so svojou rodinou na dovolenke a jedli práve v reštaurácii, keď jej štvormesačné bábätko musela nadojčiť. Zvyčajne býva diskrétna a prehodí cez seba a dieťa niečo na zakrytie, no vtedy bolo veľmi teplo a sedeli v zadnej časti reštaurácie.

Istý muž jej ale povedal, aby sa zakryla. A tak ju Melanin manžel zakryl, ako vidieť na fotke, nechýbal mu patričný humor a namiesto hrude jej zakryl tvár. Táto fotka sa dostala na Facebook a priateľka tejto rodiny ju zdieľala so slovami: „Keď ženu poprosíte, aby sa zakryla, keď dojčí svoje dieťa, tak to urobí. Je naozaj úžasná!“ 

Táto fotka sa ako vždy pri tejto téme dočkala protichodných reakcii. Jedna strana je za to, aby žena mala pri dojčení slobodu a nemusela sa pri tomto akte zakrývať. Ďalší sú naopak za diskrétnosť.

Zdroj: foxnews.com, facebook.com | Foto: facebook.com