AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:

Toto je príbeh o zrejme najšťastnejšom novorodencovi súčasnosti. Osud, sudičky či vyššia moc totiž karty jeho života zamiešali poriadne divoko a ešte pred narodením mu dopriali šťastie, aké sa len tak nevidí. Chlapča sa totiž na svet vypýtalo o niečo skôr, práve vtedy, keď jeho matka nasadla do lietadla. A hoci svojim príchodom na svet spôsobilo dopravný chaos, ako odškodné dostalo dar, o akom sa nám môže iba snívať. 

Cicymol Chose bola v 30. týždni tehotenstva, keď cestovala zo saudskoarabského mesta Dammam do indického Kochi. Lietadlo spoločnosti Jet Airways so 162 cestujúcimi na palube malo pokojný let, bežnú rutinu nenarúšalo nič mimoriadne. Tehotná žena však odrazu pocítila kontrakcie, ktoré sa rýchlo a pravidelne stupňovali. Bolo to jasné – budúca mamička začala rodiť.

Kam nemôže bocian…

Pilot lietadla najskôr požiadal dispečing o odklonenie letu mimo plánu do Mombai, kde by na letisku čakala sanitka. Povolenie dostal, no o chvíľu bolo jasné, že rodiť sa bude na palube. Odborne vyškolená letuška preto oslovila cestujúcich, či sa medzi nimi nenachádza zdravotník. Prihlásili sa dvaja – zubár a zdravotná sestra. Ženu v pôrodných kŕčoch odviedli do kabíny pre ošetrovanie cestujúcich. Ani nie o hodinu sa vo výške 35 000 stôp odohrala udalosť, ktorú môžeme nazvať zázrakom: narodil sa chlapec. Zdravý ako buk, i keď s menšou telesnou váhou, prirodzene.

Aerolinky mali premiéru

V Mumbai lietadlo napokon pristálo, no už s malým uzlíčkom navyše. Aerolinky, ktoré v pôrodoch na palube svojho lietadla mali premiéru, vydali nasledovné oznámenie:

Sme veľmi potešení oznámiť vám, že na palube letu 9W 569 z Dammamu do Kochi došlo k úspešnému pôrodu chlapca, 18.júna 2017. Matka i dieťa sú v poriadku, nachádzajú sa v nemocničnej opatere.”

Hoci do Kochi lietadlo priletelo o dve hodiny neskôr, nikto z cestujúcich, ani čakajúcich na prílet sa nesťažoval. Letecká spoločnosť otcovi na sociálnych sieťach zanechala nasledovný verejný odkaz, informujúci o radostnej udalosti:

Aerolinky sa ku malému pasažierovi zachovali naozaj kráľovsky. Chlapec dostal ako dar celoživotnú otvorenú letenku do celého sveta.

Zdroj: www.dailymail.co.uk, www.allindiaroundup.com | Foto: www.facebook.com, www.youtube.com