AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:

Dieťa je dar. Melissa Kayser po ňom veľmi túžila, no nebolo jej dopriate. Po deviatich potratoch stratila nádej, že sa vôbec niekedy stane matkou. Vtedy zafungovalo sesterské puto a Melissina sestra sa rozhodla pre krásne gesto. Vďaka nej sa mladá žena konečne stala mamičkou rozkošných dvojičiek.

Ako 33-ročná mala Melissa za sebou roky liečby neplodnosti a prežila deväť potratov. Tento boj s prírodou ju stál mnoho peňazí a najmä veľa bolesti. Napokon jej ostala už len jedna možnosť ako by sa mohla stať mamou. Nájsť dobrovoľníčku, ktorá by jej vynosila dieťa. Náhradnú matku. “Vtedy som netušila, či dokážem emocionálne zniesť tú predstavu, že moje dieťa vynosí iná žena,” spomína Melissa na chvíle rozhodovania.

zeny

Ale keď sa jej sestra Lisa Auten rozhodla, že sa stane náhradnou matkou, Melissa súhlasila. Brala to však ako svoj posledný pokus o dieťa. A hoci lekári pochybovali, že obe embryá prežijú, po deviatich mesiacoch mohla rodina privítať dvoch nových členov, dievčatká Tierney a Ashlynn.

deti

Na rodných listoch je síce stále napísané Lisino meno, ale po šiestich mesiacoch sa bude môcť vzdať rodičovských práv v prospech svojej sestry, ktorá si detičky legálne osvojí. Lisa neplánuje svojej sestre robiť problémy, tvrdí, že adopcia prebehne bez problémov. Teší sa, že mohla Melisse splniť sen o vlastnej rodine. A tá je od šťastia celá bez seba. “Každý deň som v úžase. Hovorí sa, že žena nepozná lásku, kým sa nestane matkou. Zaplnili tie prázdne miesta vo mne. Neexistujú slová, akými by som mohla svojej sestre dostatočne poďakovať. Vzdala sa roku svojho života, aby som mohla mať rodinu.”

V niektorých krajinách, vrátane USA je náhradné materstvo len jedna z možností, ako mať dieťa. U nás ju zákon neupravuje a teda sa legálne nevykonáva. Napriek tomu je možné, že sa legalizácie tejto praktiky dočkáme aj u nás, pretože dopyt po nej stále rastie. Pre mnohých, podobne ako pre Melissu je to totiž posledná nádej ako sa stať rodičmi.

Zdroj: playbuzz.com | Foto: playbuzz.com, pexels.com