Žiaľ každej z nás vypadávajú či už vlasy alebo mihálnice. Ja osobne nepatrím medzi tie, ktorá by si pravidelne dala spraviť 3D, 4D alebo dokonca 5D mihálnice. Mne tento zážitok stačil pred svadbou. Oči sa mi trochu zlepili tak som ich ledva vedela otvoriť a všeobecne nemám rada, ak mi niekto pracuje v blízkosti mojich očí.

Práve preto som sa rozhodla, že by bolo dobré nájsť nejaké iné a hlavne zdravšie riešenie, ktoré môže každá z nás aplikovať sama v pohodlí domova.

Na prípravu budeme potrebovať:

  • Ricínový olej – dá sa kúpiť v rôznych eshopoch, ale aj v lekárni,
  • Očný gél – je dostupný v lekárňach,
  • Vitamín E – zoženiete v lekárňach, ale aj drogériách.

Do séra možno pridať aj iné druhy olejov, ako napríklad argánový, jojobový a iné oleje, ktoré sú bohaté na vitamín E. Olej z mäkkých tabletiek vitamínu E vytlačíme pomocou ihly. Všetky suroviny zmiešame v malej miske alebo tégliku, každú v pomere jedna ku trom. Z ingrediencií sa dá pripraviť 4 až 5 dávok. Aplikácia je veľmi jednoduchá. Sérum sa nanáša pomocou kefky zo špirály, ktorú je potrebné najskôr dezinfikovať alkoholom a poriadne vyčistiť, pretože sa v nej môže nachádzať množstvo baktérií. Kefkou naberiete sérum a prejdete ním po obočí a mihálniciach. Sérum odporúčam používať každý deň. V priebehu dvoch až troch týždňov sa dostavia prvé výsledky. V prípade začervenania očí alebo inej reakcie ho ihneď odstráňte pomocou odličovača.

Autor: Lucia Kaločaiová

Foto: pixabay.com

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.