Zaujímavosti Slávne mamičky Zlatica Puškárová o popôrodnej depresii: Všímajte si vnútorný svet žien!

Zlatica Puškárová o popôrodnej depresii: Všímajte si vnútorný svet žien!

Jedna z najväčších skúšok v živote dieťaťa je, keď príde o svoju milovanú matku. V minulosti, keď svet naokolo nebol zahltený médiami sa o tom veľmi nevedelo, no v súčasnej dobe čelíme smutným správam o ženách, ktoré dobrovoľne odišli pod vplyvom popôrodnej depresie. Všimla si to aj známa slovenská mamička Zlatica Puškárová.

 

V januári odišla trojnásobná mamička Naďa, ktorá podľa slov manžela bojovala po narodení tretieho dieťaťa s popôrodnou depresiou. Šokoval aj prípad Slovenky Lucie, dvojnásobnej mamičky žijúcej v Prahe, ktorú už našli bez známok života. Aj keď podľa slov polície v tomto prípade nešlo o samovraždu a psychické problémy nemala, znenazdajky však prišli o mamu dve nevinné detské duše.

Zlatica Puškárová je roky známa ako profesionálna moderátorka, no je aj šťastnou maminou synčekov Lea a Adamka. Uvedomuje si, aké šťastie je užívať si ich v zdraví a zároveň vníma, že nie všetky matky prežívajú obdobie po pôrode jednoducho a dostaví sa u nich popôrodná depresia. Apeluje aj na najbližších ľudí v rodinách čerstvých mamičiek, aby si všímali ich vnútorný svet.

Prečítajte si celé vyjadrenie Zlatice Puškárovej:

“Za posledné obdobie sa udiali viaceré smutné až tragické príbehy žien matiek, ktoré sa v období po pôrode rozhodli dobrovoľne odísť…Odkedy som matka veľmi citlivo vnímam beznádej mnohých žien vysporiadať sa s novým životom po narodení dieťaťa. Mám veľké životné ŠŤASTIE, že mám zdravé deti, po pôrodoch som nemala žiadne zdravotné problémy a naplno si môžem v ZDRAVÍ vychutnať toto obdobie…..Je ale množstvo žien, ktorých svet sa zmení, okrem starostlivosti nastúpi popôrodná depresia a snaha o dokonalú matku ich ženie do nenávratna. Nemusíme sa usilovať byť dokonalou matkou, ale milujúcou mamou, pretože tá dokáže najviac. Najbližší by si mali viac všímať vnútorný svet žien po pôrodoch, kedy zápasia s únavou, novým pocitom a znásobenou zodpovednosťou. Určite sa dá táto situácia riešiť, pretože najväčšia krutosť je keď, malé deti prichádzajú o svoju MAMU….”
Zdroj/Foto: Instagram /Zlatica Puškárová