Na adventnom venci nám od nedele 1. decembra horí prvá sviečka. Podobne ako v iných oblastiach aj v tomto symbole vianočného obdobia sa odzrkadľuje vkus každého inak a v každej domácnosti tak nájdeme originálny kúsok.

Toto obdobie má svoje čaro a adventné vence sú neoddeliteľnou súčasťou každej domácnosti. Podaktorí uprednostňujú čisto prírodné s čečinou, iní z prútia, vyzdobené skromnejšie alebo okázalejšie. Ich prevedenie môže byť naozaj rôznorodé, už dávno neplatí, že majú klasickú kruhovú podobu.

Známe Slovenky sa pochválili na Instagrame s vencami, ktoré zdobia ich príbytky. Odzrkadľujú aj váš vkus, alebo máte doma úplne iné?

Gabriela Drobová

View this post on Instagram

Prišla som z večernej omše v kostole, nadekorovala adventný veniec a zapla (áno zapla🤣) prvú adventnú sviečku. Nie, nemám vzťah k umelým veciam a sviečky máme zapálené po celom dome každý večer. V prípade adventných vencov a sviečok na nich som od roku 2012 veľmi opatrná. Presne na Štedrý večer sa nám totiž od adventneho venca podpálila takmer celá kuchyňa. Dnes je to už vtipná vianočná príhoda, vtedy mi však nebolo všetko jedno. Takže, sviečky áno, ✔️ale len v bezpečnej forme✔️ a ďaleko od niečoho, čo sa môže chytiť.✔️ Hasiace prístroje máme na každom poschodí. Vy to máte ako?😉😉😉 #happygaba #adventcalendar #safetyfirst

A post shared by Gabriela Drobova (@gabrieladrobova) on

Natália Germani

View this post on Instagram

uz sa vsetci tesime na Jéžiška🎄🎁

A post shared by Natália Germáni (@natalagermani) on

Jasmina Alagic

Andrea Verešová

Zdroj/Foto: Instagram